Теми статей
Обрати теми

Про зміну строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів і запровадження обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті

Редакція БР
Постанова від 16.11.2012 р. № 475

img 1 

(а інших цифр для строків ЗЕД-розрахунків Нацбанк ніколи й не знав)

I

НБУ скоротив строки розрахунків за експортно-імпортними операціями з 180 до 90 днів

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
16.11.2012 р. за № 1921/22233

Постанова правління
Національного банку України
від 16.11.2012 р. № 475

Про зміну строків розрахунків
за операціями з експорту та імпорту товарів
і запровадження обов’язкового
продажу надходжень в іноземній валюті

(витяг)

<...>

1. Затвердити Зміни до Положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою , затвердженого постановою Правління Національного банку України від 10 серпня 2005 року № 281, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 серпня 2005 року за № 950/11230 (зі змінами), що додаються.

2. У другому реченні пункту 3.1 глави 3 Правил функціонування Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України Національного банку України та перерахування (зарахування) коштів за окремими операціями з іноземною валютою і банківськими металами, затверджених постановою Правління Національного банку України від 10 серпня 2005 року № 281, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 29 серпня 2005 року за № 951/11231 (зі змінами), слова «в повній сумі» виключити.

3. Установити, що розрахунки за операціями з експорту та імпорту товарів, передбачені в статтях 1 та 2 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті», повинні здійснюватися у строк, що не перевищує 90 календарних днів.

4. Установити вимогу щодо обов’язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України надходжень в іноземній валюті у вигляді валютної виручки резидентів від продажу товарів за зовнішньоекономічними договорами (далі — вимога щодо обов’язкового продажу).

Розмір надходжень в іноземній валюті, що підлягають згідно з абзацом першим цього пункту обов’язковому продажу на міжбанківському валютному ринку України, у тому числі безпосередньо Національному банку України, встановлюється окремим розпорядчим документом Національного банку України.

5. Вимога щодо обов’язкового продажу поширюється на надходження в іноземній валюті 1-ї групи Класифікатора іноземних валют та банківських металів, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 4 лютого 1998 року № 34 (у редакції постанови Правління Національного банку України від 2 жовтня 2002 року № 378, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 24 жовтня 2002 року за № 841/7129 (зі змінами)), та у російських рублях.

6. Уповноважений банк зобов’язаний попередньо зараховувати надходження в іноземній валюті, на які поширюється вимога щодо обов’язкового продажу, на окремий аналітичний рахунок балансового рахунку 2603 (далі — розподільчий рахунок).

7. Суб’єкт міжбанківського валютного ринку України (суб’єкт ринку) зобов’язаний здійснити обов’язковий продаж надходжень в іноземній валюті згідно з вимогами цієї постанови та у встановленому Національним банком України розмірі:

без доручення клієнта ;

не пізніше ніж на наступний робочий день після дня зарахування таких надходжень на розподільчий рахунок.

8. На час дії цієї постанови інші нормативно-правові акти Національного банку України діють в частині, що не суперечить цій постанові.

<...>

12. Постанова набирає чинності з наступного робочого дня після дня її офіційного опублікування.* Пункти 3–8 цієї постанови діють протягом 6 місяців з моменту набрання чинності цією постановою.**

* Опубліковано в газеті «Урядовий кур’єр» № 212/2012 за 17.11 .2012 р.— Ред.

** Тобто до 18.05 .2013 р.— Ред.

Голова С. Арбузов

 

 

Затверджено постановою Правління Національного банку України
від 16.11.2012 р. № 475

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
16.11.2012 р. за № 1921/22233

Зміни до Положення
 про порядок та умови
 торгівлі іноземною валютою

1. У розділі III:

1.1. У пункті 7 слова «протягом п’яти робочих днів, починаючи з дня зарахування на розподільчий рахунок,» замінити словами «не пізніше ніж на наступний робочий день після дня зарахування на розподільчий рахунок».*

* Наводимо п. 7 у новій редакції:

«Суб’єкт ринку зобов’язаний продати без доручення клієнта-резидента не пізніше ніж на наступний робочий день після дня зарахування на розподільчий рахунок повернені на адресу резидента у зв’язку з тим, що взаємні зобов’язання частково або повністю не виконані, кошти в іноземній валюті, які були куплені та перераховані на користь нерезидента. Позитивна курсова різниця, що може виникнути за такою операцією, щокварталу перераховується до Державного бюджету України, а негативна курсова різниця відноситься на результати господарської діяльності резидента».— Ред.

1.2. В абзаці третьому пункту 8 слова «протягом п’яти робочих днів (починаючи з дня зарахування їх на розподільчий рахунок)» замінити словами «не пізніше ніж на наступний робочий день після дня їх зарахування на розподільчий рахунок».*

* Наводимо п. 8 у новій редакції:

«Вимоги пункту 7 цього розділу поширюються також на повернені нерезидентом на адресу клієнта-резидента кошти в іноземній валюті, які були переказані нерезиденту за рахунок одержаного кредиту (позики) в іноземній валюті, якщо резидент виконав зобов’язання за кредитним договором (договором позики) у повному обсязі чи частково за рахунок купленої іноземної валюти або якщо на час повернення коштів резидент купив іноземну валюту з метою виконання зобов’язань за кредитним договором (договором позики), але не переказав її з поточного рахунку за призначенням.

Іноземна валюта, яку повернув нерезидент, має бути продана в сумі, що дорівнює сумі іноземної валюти, купленої для виконання зобов’язань за кредитним договором (договором позики). У разі повернення нерезидентом коштів траншами ці кошти підлягають продажу доти, доки загальна сума проданої іноземної валюти не досягне суми іноземної валюти, купленої для виконання зобов’язань за кредитним договором (договором позики).

Якщо ці кошти повернені резиденту не в уповноважений банк-кредитор і не в уповноважений банк, що обслуговує кредит, то резидент не пізніше ніж на наступний робочий день після дня їх зарахування на розподільчий рахунок має надати банку — одержувачу коштів письмово підтверджену одним із вищезазначених банків інформацію про відсутність факту купівлі іноземної валюти або про обсяги іноземної валюти, купленої для виконання зобов’язань за кредитним договором (договором позики)».— Ред.

1.3. В абзаці другому пункту 13 слова «протягом п’яти робочих днів, починаючи з дня зарахування на розподільчий рахунок» замінити словами «не пізніше ніж на наступний робочий день після дня їх зарахування на розподільчий рахунок».**

** Наводимо п. 13 у новій редакції:

«Суб’єкт ринку зобов’язаний продати без доручення клієнтів ті надходження на їх користь в іноземній валюті, що згідно з нормативно-правовими актами Національного банку підлягають продажу в повній сумі.

Такі надходження підлягають продажу не пізніше ніж на наступний робочий день після дня їх зарахування на розподільчий рахунок (окрім випадків, передбачених пунктом 6 цього розділу та іншими нормативно-правовими актами Національного банку)».— Ред.

Директор Генерального департаменту грошово-кредитної політики
 О. Щербакова

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі