Глухі й сліпі теж хоч трішки,
але оподатковуються
ЄСВ для інвалідів, що працюють на підприємствах УТОГ,
УТОС, установлено в розмірі 2,85 відсотка
Лист Пенсійного фонду України
від 12.11.2012 p. № 26418/03-20
Щодо сплати ЄСВ і пенсійного збору
та застосування фінансових санкцій
(витяг)
<...>
Розмір єдиного внеску для кожної категорії платників визначено статтею 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі — Закон).
Згідно з частиною 7 статті 8 Закону для найманих працівників-інвалідів, які працюють на підприємствах УТОГ, УТОС, єдиний внесок встановлюється у розмірі 2,85 відсотка суми нарахованої заробітної плати.
Єдиний внесок для працівників — громадян України, іноземців (якщо інше не установлене міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України) та осіб без громадянства, які працюють на підприємствах, в установах та організаціях (крім осіб, зазначених у частині дев’ятій статті 8 Закону), встановлюється у розмірі 3,6 відсотка суми нарахованої заробітної плати.
Таким чином, єдиний внесок у розмірі 2,85 відсотка встановлюється лише для найманих працівників-інвалідів, які працюють на підприємствах УТОГ, УТОС.
Директор департаменту надходження доходів
В. Литвиненко
Від редакції
Нагадаємо також, що згідно з пунктом 14 статті 8 Закону для підприємств та організацій всеукраїнських громадських організацій інвалідів, зокрема товариств УТОГ і УТОС, у яких кількість інвалідів становить не менше 50 відсотків загальної чисельності працюючих, і за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить не менше 25 відсотків суми витрат на оплату праці, ЄСВ установлено в розмірі 5,3 відсотка заробітної плати. ЄСВ для підприємств та організацій інших громадських організацій інвалідів, де кількість інвалідів становить не менше 50 відсотків загальної чисельності працюючих і за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить не менше 25 відсотків суми витрат на оплату праці, встановлюється в розмірі 5,5 відсотка заробітної плати для працюючих інвалідів.
Про це — див. також лист ПФУ від 18.01.2011 р. № 852/03--20.
Про ЄСВ підприємців на зарплату інвалідів — див. лист ПФУ від 30.08.2012 р. № 17537/Г--4 у «Бухгалтері» № 42’2012 на с. 31.