III
Лист Державної податкової служби України
від 19.01.2012 р. № 1255/6/17-216
(витяг)
<...>
Відповідно до п/п. 4 п/п. 291.5.1 пункту 291.5 статті 291 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI, із змінами та доповненнями (далі — Кодекс), не можуть бути платниками єдиного податку фізичні особи — підприємці, які здійснюють видобуток, виробництво, реалізацію дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, у тому числі органогенного утворення.
Згідно із п. 1 та 2 ст. 1 Закону України від 18 листопада 1997 року № 637/97-ВР «Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними» дорогоцінні метали — це золото, срібло, платина і метали платинової групи (паладій, іридій, родій, осмій, рутеній) у будь-якому вигляді та стані (сировини, сплави, напівфабрикати, промислові продукти, хімічні сполуки, вироби, відходи, брухт тощо).
Дорогоцінне каміння — це природні та штучні (синтетичні) мінерали в сировині, необробленому та обробленому вигляді (виробах).
Враховуючи викладене, фізичні особи — підприємці — платники єдиного податку не мають право здійснювати виробництво та продаж ювелірних виробів.
При цьому слід зазначити, що згідно з п. 291.7 ст. 291 Кодексу платники єдиного податку першої та другої груп, які надають побутові послуги населенню, можуть виготовляти ювелірні вироби за індивідуальним замовленням та надавати послуги з ремонту ювелірних виробів.
Заступник Голови А. Ігнатов
Від редакції
Як бачимо, Комітет ВР і Мінфін вважають, що виготовлення ювелірних виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння сумісне з ЄП, а ось ДПСУ вважає, що ні.
На наш погляд, у цій дискусії має рацію Комітет ВР і Мінфін (див. щодо цього «Бухгалтер» № 1–2’2012, с. 64–65). Сподіваємося, що у них вистачить сил переконати податківців.
Крім того, повідомляємо, що зацікавлені особи вже подали проект змін до ПКУ (із непоганими шансами на його проходження), щоб зняти цю проблему (за повідомленням газети «Коммерсантъ-Украина» № 17/2012).