Розкажи, розкажи мені, поле:
Що ж тепер нам з тобою робити?*
Порядок вирівнювання реквізитів у податковій накладній
не впливає на правильність її заповнення
Чи вважається заповненою з порушенням податкова накладна, в якій обов’язкові реквізити заповнені правильно, але вирівнювання цифр у номері таких обов’язкових реквізитів здійснено по правому (лівому) краю?
Повна відповідь: Відповідно до п. 201.4 ст. 201 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI, із змінами та доповненнями (далі — ПКУ), податкова накладна виписується у двох примірниках у день виникнення податкових зобов’язань продавця. Оригінал податкової накладної видається покупцю, копія залишається у продавця товарів/послуг.
Згідно з п. 201.1 ст. 201 ПКУ платник податку зобов’язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою податкову накладну, у якій зазначаються в окремих рядках такі обов’язкові реквізити : а) порядковий номер податкової накладної; б) дата виписування податкової накладної; в) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище , ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, — продавця товарів/послуг; г) податковий номер платника податку (продавця та покупця); ґ) місцезнаходження юридичної особи — продавця або податкова адреса фізичної особи — продавця, зареєстрованої як платник податку; д) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище , ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, — покупця (отримувача) товарів/послуг; е) опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість , обсяг ; є) ціна постачання без урахування податку; ж) ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні; з) загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку; и) вид цивільно-правового договору ; і) код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України).
Форма податкової накладної затверджена наказом ДПА України від 01.11.2011 р. № 1379 «Про затвердження форми Податкової накладної та Порядку її заповнення».** Враховуючи вищевикладене, якщо в податковій накладній всі обов’язкові реквізити заповнені правильно та достовірно, то незалежно від того, чи вирівнювання цифр у такому номері обов’язкового реквізиту платником податку здійснювалось по правому або по лівому краю (за умови правильно заповнених всіх інших реквізитів), така податкова накладна вважається заповненою без порушень.
ЄБПЗ
Від редакції
Щиро дякуємо .
Отже, вирівнювати по правому краю, тобто заповнювати податкову накладну справа наліво (за близькосхідним принципом) не обов’язково. Можна все робити по-людськи .
Проблема виникала через те, що згідно з п. 2 згаданого Порядку № 1379 реквізити заголовної частини ПН повинні вирівнюватися по правій межі поля. А пункт 6.3 цього самого Порядку містить норму (також прямо прописану в п. 201.10 ПКУ), відповідно до якої порушення порядку заповнення ПН не дає покупцю права на ПК за такою податковою накладною.
* З вірша П. Тичини.
** Див. «Бухгалтер» № 47’2011 на с. 8–19.— Ред.