Теми статей
Обрати теми

Порядок переходу на загальну систему ПриПЄПа у разі застосування негрошового способу розрахунків; наслідки перевищення ПриПЄПом граничного обсягу доходу

Редакція БР
Відповідь на запитання

Взаємне грошеганяння:

що буде за небажання

або за те, що грошей, навпаки, пішло дуже багато

Порядок переходу на загальну систему ПриПЄПа у разі
 застосування негрошового способу розрахунків;
наслідки перевищення ПриПЄПом граничного обсягу доходу

В які строки ФОП[и] першої, другої та третьої груп повинні перейти на сплату інших податків і зборів, якщо ними був застосований інший спосіб розрахунків, ніж передбачений п. 291.6 ст. 291 ПКУ?

Повна відповідь. Відповідно до п/п. 4 п/п. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI, із змінами та доповненнями (далі — ПКУ), платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, у разі застосування платником єдиного податку іншого способу розрахунків, ніж зазначені у п. 291.7 ст. 291 ПКУ,— з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому допущено такий спосіб розрахунків. Згідно із п. 296.2 ст. 296 ПКУ платники єдиного податку першої групи подають до органу державної податкової служби податкову декларацію платника єдиного податку у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду, в якій відображаються обсяг отриманого доходу, щомісячні авансові внески, визначені п. 295.1 ст. 295 ПКУ. Така податкова декларація подається, якщо платник єдиного податку не допустив перевищення протягом року обсягу доходу, визначеного у п. 291.4 ст. 291 ПКУ, та/або самостійно не перейшов на сплату єдиного податку за ставками, встановленими для платників єдиного податку другої або третьої групи. Пунктом 296.3 ст. 296 ПКУ встановлено, що платники єдиного податку другої та третьої груп подають до органу державної податкової служби податкову декларацію платника єдиного податку у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду.

Від редакції

Із відповіді випливає, що ПриПЄП групи 1, який застосував не грошовий спосіб розрахунків, повинен перейти на загальну систему лише з наступного року. Саме так ми і писали — див. п. 1 у примітках до таблиці в «Бухгалтері» № 5’2012 на с. 44.

Нагадаємо, що із сум таких (не грошових) доходів ЄП сплачується за ставкою 15%. А в який строк ПриПЄПи повинні сплачувати цей податок, не цілком зрозуміло.

Які дії ФОП — платника ЄП у разі перевищення обсягу доходу, визначеного для платника ЄП відповідної групи?

Повна відповідь. Відповідно до п. 293.8 ст. 293 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI, зі змінами та доповненнями (далі — ПКУ):

1) платники єдиного податку першої групи, які у календарному кварталі перевищили обсяг доходу, визначений для таких платників у пункті 291.4 статті 291 ПКУ*, з наступного календарного кварталу за заявою переходять на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку другої або третьої групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування. Такі платники до суми перевищення зобов’язані застосовувати ставки єдиного податку у розмірі 15 відсотків. Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу;

2) платники єдиного податку другої групи, які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу, визначений для таких платників у пункті 291.4 статті 291 ПКУ**, в наступному податковому (звітному) кварталі за заявою переходять на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку третьої групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування. Такі платники до суми перевищення зобов’язані застосовувати ставки єдиного податку у розмірі 15 відсотків. Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу;

3) платники єдиного податку третьої групи, які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу, визначений для таких платників у пункті 291.4 статті 291 ПКУ***, до суми перевищення застосовують ставку єдиного податку у розмірі 15 відсотків (для платників третьої групи), а також зобов’язані у порядку, встановленому цією главою, перейти на сплату інших податків і зборів, встановлених ПКУ.

Від редакції

Щодо можливих наслідків для ПриПЄПів і ЮРЄПів, якщо вони не перейдуть на загальну систему у випадках, коли це передбачено ПКУ, детальніше — див. «Бухгалтер» № 4’2012, с. 46–49.

А щодо наслідків усіляких їх порушень — див. «Бухгалтер» № 5’2012, с. 43–45.

ЄБПЗ

 

* Тобто 150 000 грн .— Ред.

** Тобто 1 000 000 грн .— Ред.

*** Тобто 3 000 000 грн.— Ред.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі