Теми статей
Обрати теми

Від шеф-повара

Редакція БР
Колонка редактора

Незалежність і Жовтий апокаліпсис,
 або Тож коли там кінець
 світу за даними майя?

Незалежність в XXI столітті — фантом.

Немає незалежних країн. Усі шматочки світу взаємопов'язані й взаємозалежні. Що було б сьогодні із Грецією, Італією, Португалією, якби їм не допомагала Європа?

А що робила б Німеччина, яка процвітає й усім допомагає, якби впав євро? Від чого, до речі, і зараз ніхто не застрахований!

А що сталося б із самими, страшно сказати, США, якби не решта світу, нещадно ними, даруйте, обсмоктувана?

Та якби щось трапилося з їхнім доларом, що було б із рештою світу? Але ж і тут ще все можливо!

Втім, найстрашніше — навіть не це. Найстрашніше для економіки людства — якщо станеться криза в Китаї. Що неминуче відбудеться, тільки-но він подолає бідність: тоді «товар робоча сила» подорожчає і навіть комфортність податків уже не врятує місцеву продукцію від зростання цін -> падіння попиту -> згортання виробництва.

А впаде Китай — впадуть усі.

Ну, от ми, наприклад. Не буде Китаю — не буде [майже] нічого в наших промтоварних магазинах/кіосках, і доведеться купувати або дороге європейське, або ніяке своє (останнє якраз не страшно — навпаки: на мить оживе економіка, та тільки от своє швидко закінчиться, а перелаштувати промисловість, що випускає товари народного споживання, на широкий вітчизняний попит не орієнтовану, швидко не вдасться).

Досить скоро в такому випадку впаде торгівля — разом із обслуговуючими її банками та всією іншою інфраструктурою.

А де держава візьме податки? Промисловість працює сама на себе, і доходи (ПЗ) одних стають витратами (ПК) інших; тому реальні надходження породжує лише роздріб (не рахуючи послуг), а він, по-перше, весь на Китаї, а по-друге, без нього зникне і тому не зможе продати навіть вітчизняне. Отже, немає торгівлі — немає податків — немає бюджету — немає соціальної сфери...

Але ж те саме — у різних масштабах — буде і в інших країнах! Наших постачальниках і покупцях!!!

Падаючий юань сколихне усі біржі світу — і паніка, паніка, паніка...

Світова криза буде постійно підживлювати сама себе, знищуючи незалежності навіть набагато більш реальні. Які вже тут взаємодопомоги усіляким Греціям, на Україну ж і взагалі ніхто не подивиться.

Раптом з'ясується, що нічого не робити, а лише [перепродавати китайське — не тільки тактично вигідно, але й стратегічно згубно. Причому відчують це не одні ледарі слабкі, як ми, але й ледарі сильні, як шановані країни -експлуататори — власники усіляких ТМ, які давно вже самі [майже] нічого не виробляють; криза в Китаї (й отже — одразу у всій Південно-Східній Азії) перетворить їхні чудові^ та юридично незаперечні права на пил (а точніше пил у його сьогоднішній прихованій формі просто стане пилом явним).

Залишки економічного щастя всього світу спочивають на хиткій основі аж ніяк не вічної китайської бідності, що забезпечує там низькі зарплати і вигідність надвиробництва. Тільки-но китайські селяни стануть трохи багатшими — дорожчими стануть і робітники. І все. Безліч виробництв стрімко втрачатимуть рентабельність. Так з південного сходу прийде кінець [економічного] світу.

Жовтий апокаліпсис — кара за ледарство — висить [бомбою уповільненої дії імені Ден Сяо-Піна] над нерозумним і ледачим людством (що весело сміялося над китайським гаслом «розраховувати на власні сили»),

оформленим у цілу купу незалежних країн. Страшенно незалежних. Страшенно -жахливо незалежних.

Страшенно-жахливо... Яке там ще було слово на місці трьох крапок? Та яка різниця...

 

P. S. Але ж для когось Китай — це ще й безмежний ринок збуту! Скільки-скільки-номільярдний? І знову — ланцюжок, але вже у зворотний бік.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі