Теми статей
Обрати теми

Нюанси заповнення Реєстру виданих та отриманих податкових накладних у разі коригування сум податкового кредиту

Редакція БР
Лист від 29.05.2012 р. № 3162/10/06-406

Щоб з податковою був мир,—

читай, що пише Лахтадир

Нюанси заповнення Реєстру виданих
та отриманих податкових накладних
у разі коригування сум податкового кредиту

Лист державної податкової служби в м. Києві від 29.05.2012 р. № 3162/10/06-406

Державна податкова служба у м. Києві <...> розглянула <...> листа <...> стосовно заповнення реєстру виданих та отриманих податкових накладних і в межах своїх повноважень повідомляє.

Форму та порядок заповнення платником ПДВ граф реєстру виданих та отриманих податкових накладних затверджено наказом Державної податкової адміністрації України від 24.12.2010 р. № 1002 (із змінами та доповненнями, далі — Порядок № 1002 ).

Згідно з п. 11.7 Порядку № 1002 у графі 8 вказується загальна сума, включаючи податок на додану вартість.

У графах 9, 11, 13 та 15 згідно з п. 11.8 Порядку № 1002 вказується вартість товарів/послуг та основних фондів без податку на додану вартість.

У разі здійснення записів на підставі розрахунку коригування до податкової накладної (додаток 2 до податкової накладної) такі записи здійснюються з відповідним знаком (+ чи –).

У графах 10, 12, 14 та 16 згідно з п. 11.9 Порядку № 1002 вказується сплачена (нарахована) сума податку на додану вартість за товарами/послугами та основними фондами, визначена виходячи з їх вартості, зазначеної у графах 9, 11, 13 та 15 (відповідно).

Відповідно до п. 11.10 Порядку № 1002, якщо платником проводиться розподіл сум податкового кредиту відповідно до п. 199.1 ст. 199 та/або абзацу другого підпункту «а» п/п. 209.15.1 п. 209.15 ст. 209 розділу V Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (із змінами та доповненнями, далі — Кодекс ), в останній день звітного (податкового) періоду робиться запис щодо коригування записів податкових накладних, відповідно до яких придбавались такі товари/послуги.

При цьому у графі 5 до виду документа додається літера «Р» (наприклад, ПН — податкова накладна, ПНР — податкова накладна, по якій проведено розподіл суми податкового кредиту).

Сума коригування відповідає частці використання таких товарів/послуг в операціях, звільнених від оподаткування та тих, що не є об’єктом оподаткування та/або використовуються в операціях сільськогосподарського виробництва за звітний період.

У разі проведення коригування сум податкового кредиту по операціях, звільнених від оподаткування та тих, що не є об’єктом оподаткування, проводяться такі записи: із знаком (–) у графах 9, 10 та одночасно зі знаком (+) у графах 11, 12.

У разі проведення коригування сум податкового кредиту по операціях, що частково використовуються в сільськогосподарському виробництві, на суму коригування проводяться такі записи: із знаком (–) у графах 8, 9, 10 та одночасно робиться запис зі знаком (+) у графах 8, 9, 10 Реєстру по сільськогосподарських операціях.

При цьому в результаті коригування записів, яке здійснюється у відповідності з п/п. 11.10 наказу № 1002, відбувається перерозподіл сум між графами 9 і 11 та 10 і 12, який не впливає на загальну суму, зазначену у графі 8, тобто у графі 8 вказується загальна сума, включаючи податок на додану вартість.

Разом з тим слід зазначити, що відповідно до п/п. 14.1.172 п. 14.1 ст. 14 Кодексу податкова консультація допомога контролюючого органу конкретному платнику податків стосовно практичного використання конкретної норми закону або нормативно-правового акта з питань адміністрування податків чи зборів, контроль за справлянням яких покладено на такий контролюючий орган.

При цьому згідно із ст. 52 Кодексу за зверненням платників податків контролюючі органи безоплатно надають консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового законодавства. Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Враховуючи, що податкова консультація надається платнику для правильності застосування норм податкового законодавства у його податковому обліку, то платники податків, в діяльності яких виникли описані вами проблемні ситуації, можуть отримати детальну відповідь від державної податкової інспекції за місцем реєстрації таких платників податків за умови самостійного надання такими платниками до державної інспекції за місцем їх реєстрації відповідного запиту та додаткової інформації щодо визначення конкретних обставин справи, з якими пов’язано виникнення проблемних питань, як це і передбачено п. 52.4 ст. 52 Кодексу.

Заступник Голови
А. Лахтадир

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі