Теми статей
Обрати теми

Про застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) за порушення норм законів з питань оподаткування

Редакція БР
Лист від 05.04.2012 р. № 9993/7/15-1417

Лист Державної
податкової служби України
від 05.04.2012 р. № 9993/7/15­1417

Державній податковій службі у м. Києві

Державна податкова служба України розглянула лист Державної податкової служби у м. Києві від 06.03.2012 р. № 318/8/15­105 щодо застосування штрафних санкцій (фінансових санкцій, штрафів) за порушення норм законів з питань оподаткування або іншого законодавства, в частині застосування норм п. 6 підрозд. 10 розд. XX Податкового кодексу України (далі — Кодекс)* і повідомляє.

* Нагадаємо зміст цього пункту:

«Не застосовуються фінансові санкції до платників податку на прибуток підприємств та платників податків, що перейшли на загальну систему оподаткування, за порушення податкового законодавства за наслідками діяльності у другому — четвертому календарних кварталах 2011 ро­ку».— Ред.

У разі самостійного виявлення платником податку помилки та внесення змін до податкової звітності (ст. 50 Кодексу) за наслідками діяльності у другому — четвертому календарних кварталах 2011 року з урахуванням ст. 6 підрозд. 10 розділу XX Кодексу сума штрафу від недоплати платником податку на прибуток не застосовується.

У випадку коли платник податку подає податкову декларацію з податку на прибуток з порушенням граничних термінів подання податкової звітності (ст. 120 Кодексу), за наслідками діяльності у другому — четвертому календарних кварталах 2011 року з урахуванням п. 6 підрозд. 10 розділу XX Кодексу до платників податку на прибуток фінансові санкції не застосовуються.

За неподання або несвоєчасне подання податкової звітності або невиконання вимог щодо внесення змін до податкової звітності до платників податку на прибуток штраф застосовується починаючи з наслідків діяльності першого кварталу 2012 року.

Так, ст. 120 Кодексу передбачає, що за неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати та сплачувати податки, збори, податкових декларацій (розрахунків) тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Тобто повторним порушенням, за яке передбачено штраф у розмірі 1020 гривень згідно із п. 120.1 ст. 120 Кодексу, буде несвоєчасне подання податкової декларації (розрахунку) платником податків незалежно від виду податку, за яке до такого платника протягом року вже було застосовано штраф за неподання (несвоєчасне подання) податкової декларації (розрахунку) та у період до одного року (до 365 або 366 днів — для високосного року) винесено податкове повідомлення­рішення.*

* Слід було б написати, що порушення, допущені за підсумками II–IV кварталів 2011 року, для повторності не мають значення. Адже вони штрафами не караються і податкові повідомлення­рішення за ними не виносяться.— Ред.

Таким чином, ст. 120 Кодексу не прив’язує термін «календарний рік» до можливості застосування повторного штрафу.

Окрім того, приписами п. 6 підрозд. 10 розд. XX Кодексу встановлено, що не застосовуються фінансові санкції до платників податку на прибуток підприємств та платників податків, що перейшли на загальну систему оподаткування, за порушення податкового законодавства за наслідками діяльності у другомучетвертому календарних кварталах 2011 року. Що стосується поняття податкового законодавства, то перелік останнього визначено у ст. 3 Кодексу.

У разі порушення правил нарахування, утримання та сплати (перерахування) податків у джерела виплати (с. 127 Кодексу)** за наслідками діяльності у другому — четвертому календарних кварталах 2011 року з урахуванням п. 6 підрозд. 10 розділу XX Кодексу до платників податку на прибуток фінансові санкції не застосовуються.

** Мабуть, йдеться про нарахування і утримання податків, згаданих у розділі III ПКУ: податку на репатріацію та авансового внеску при виплаті дивідендів.— Ред.

Заступник Голови А. Ігнатов

Від редакції

Із цієї теми — див. також «Бухгалтер» № 30’2011, с. 45.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі