Теми статей
Обрати теми

Коли подається заява зі скаргою на постачальника, який порушив порядок заповнення або реєстрації податкової накладної

Редакція БР
Лист від 17.11.2011 р. № 6451/7/15-3117-10

— А донощику — перший...

                                                                …ПК.

Коли подається заява зі скаргою на постачальника, який порушив порядок заповнення
або реєстрації податкової накладної

Лист Державної податкової служби України
від 17.11.2011 р. № 6451/7/15-3117-10

Державній податковій адміністрації
в Київській області

Державна податкова служба України розглянула лист Державної податкової адміністрації в Київській області від 14.10.2011 р. № 8824/8/23-409/637 щодо порядку включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту на підставі податкових накладних, що підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, та повідомляє.

Відповідно до пункту 198.2 статті 198 Податкового кодексу України (далі — Кодекс) датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше ;

дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг;

дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною.

Податкова накладна (згідно з пунктом 201.7 стат­ті 201 Кодексу) виписується на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс), та підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — Єдиний реєстр), яка здійснюється платником податку — продавцем не пізніше двадцяти календарних днів, наступних за датою їх виписки, згідно з абзацом другим пункту 201.10 статті 201 Кодексу (з урахуванням вимог пункту 11 підрозділу 2 розділу XX Кодексу).

Відповідно до пункту 198.6 статті 198 Кодексу не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними або оформлені з порушенням вимог.

Відсутність факту реєстрації платником податку — продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних та порушення порядку заповнення податкової накладної позбавляє покупця права на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов’язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов’язань за відповідний звітний період (абзац дев’ятий пункту 201.10 статті 201 Кодексу).

Таким чином, податкова накладна, заповнена без порушень порядку її заповнення та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлені строки, дає право на включення зазначених в ній сум податку на додану вартість до складу податкового кредиту покупця:

— у тому податковому періоді, в якому відбулася перша з подій, визначених пунктом 198.2 статті 198 Кодексу,— у разі отримання її у такому податковому періоді;

— у тому податковому періоді, в якому податкова накладна була отримана покупцем, з урахуванням того що зазначене право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати виписки такої податкової накладної,— у разі отримання її із запізненням в інших податкових періодах.

Якщо ж податкова накладна заповнена з порушеннями або вона не зареєстрована в Єдиному реєстрі протягом встановленого для такої реєстрації терміну, платник податку — покупець включає до складу податкового кредиту податкової декларації за відповідний звітний період суми податку на додану вартість, зазначені в такій накладній, за умови подання разом із такою декларацією заяви із скаргою на постачальника (додаток 8 до податкової декларації з податку на додану вартість). До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв’язку з придбанням таких товарів/послуг або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг (пункт 201.10 статті 201 Кодексу).

Отже, заява із скаргою на постачальника подається лише з податковою декларацією за той звітний період, у якому платник включив суму податку до складу податкового кредиту.

Заступник Голови
С. Лекарь

Від редакції

Лист, слід зазначити, недостатньо чіткий. Якщо стосовно правильно заповненої / зареєстрованої податкової накладної все зрозуміло, то у разі неправильно заповненої / незареєстрованної накладної залишається простір для фантазії.

Логічно припустити, що коли неправильно запов­нена / незареєстрованна податкова накладна надійшла несвоєчасно, то заяву із скаргою покупець може подати разом із декларацією в тому періоді, у якому він міг би отримати податковий кредит, якби податкова накладна була якісною.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі