Теми статей
Обрати теми

Підвищувальний коефіцієнт при натуроплаті для ЄСВ не застосовується

Редакція БР
Лист від 20.03.2012 р. № 6288/03-30

— Для особливо нетямущих
повторюємо ще раз

Підвищувальний коефіцієнт при натуроплаті для ЄСВ не застосовується

Лист Пенсійного фонду України
від 20.03.2012 р. № 6288/03-30*

(витяг)

<...>

База для нарахування єдиного внеску на загаль­нообов’язкове державне соціальне страхування визначена статтею 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі — Закон)**.

Частиною першою статті 7 Закону визначено, що єдиний внесок нараховується: для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого), 2, 3, 6, 7 і 8 частини першої статті 4 цього Закону,— на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Згідно з частиною першою статті 9 Закону єдиний внесок обчислюється виключно у національній валюті, у тому числі з виплат (доходу), що здійснюються в натуральній формі.

Обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів , відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.

Застосування підвищувального коефіцієнта Законом не передбачене.

Поряд з цим згідно з частиною другою статті 8 Закону єдиний внесок не входить до системи оподаткування. Податкове законодавство не регулює порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску.

<...>

Директор департаменту надходження доходів
В. Литвиненко

Від редакції

Виходячи із контексту та з урахуванням запитання, на яке надається відповідь, можна зробити висновок про те, що під час отримання всієї зарплати натурою підвищувальний коефіцієнт за жодних умов не застосовується.

(Див. також наш коментар до майже такого самого листа ПФУ від 16.09.2011 р. № 19693/03-30 у «Бухгалтері» № 42’2011 на с. 26.)

 

* Наводимо запит, відповіддю на який є цей лист:

«У період чинності Закону про ПДФО ПФУ вважав, що підвищувальний коефіцієнт для натуроплати стосується й пенсійних внесків (листи ПФУ від 24.05.2004 р. № 4843/04 та від 08.07.2010 р. № 11760/03­30).

Із 01.01.2011 р. позиція ПФУ змінилася, і він у листі від 16.09.2011 р. № 19693/03­30 цілком обґрунтовано зазначає, що будь­які підвищувальні коефіцієнти в цьому випадку не застосовуються.

Однак виникає питання щодо випадків, коли на порушення ст. 23 Закону «Про оплату праці» працівник отримує всю зарплату в натуральній формі: як тоді підприємство може дотримуватися п. 6 ст. 7 Закону про ЄСВ, відповідно до якого нарахування єдиного внеску за працівників здійснюється роботодавцями за рахунок сум, на які єдиний внесок нараховано? Без певного підвищувального коефіцієнта в такому випадку не обійтися. Чи треба у такому разі не застосовувати п. 6 ст. 7 Закону про ЄСВ і сплачувати «внутрішні» внески до ПФУ (3,6%) за рахунок підприємства, а не працівника?».— Ред.

** Див. «Бухгалтер» № 47’2010, с. 5–29.— Ред.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі