ВР пішла назустріч бізнесу:
— Не розбігайтеся, ми поладнаємо!
Рада прийняла у другому читанні й у цілому законопроект № 9661-д
про внесення змін до Податкового кодексу
щодо вдосконалення деяких податкових норм,
а також два законопроекти, що вводять спецпільги для галузі IT
Прийнятий Закон продовжує мораторій на введення в дію податку на нерухоме майно до 1 січня 2013 року. Це пов’язано з тим, що урядом подано законопроект, у якому пропонується нова концепція податку на нерухомість.
Крім того, документ установлює мораторій на застосування адміністративних санкцій за окремі порушення податкового законодавства до кінця поточного року. Це стосується порушень у заповненні податкових декларацій, сплати єдиного податку в розмірі 15% для підприємців 1-ї та 2-ї груп, які ведуть діяльність, не зазначену у свідоцтві, помилок у заповненні книги обліку доходів і витрат.
Також нові норми дозволяють виробникам і торговцям ювелірними виробами використовувати спрощену систему оподаткування і платити єдиний податок у розмірі 5% від доходу.
Крім того, цей Закон (прийнятий на підставі законопроекту № 9661-д):
— спрощує порядок підписання податкової декларації платником податків у разі відсутності в такого платника особи, відповідальної за ведення бухгалтерського обліку;
— збільшує мінімальний розмір податкового боргу, за наявності якого податкова вимога платнику податків не надсилається (від 1 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). За наявності такого податкового боргу право податкової застави не застосовується;
— збільшує строк подання платником податків заперечень за актом фактичної перевірки його підрозділу, що перебуває за межами реєстрації такого платника, а також збільшує строк прийняття рішення органом ДПС за таким актом перевірки;
— установлює черговість погашення податкового боргу залежно від строку його виникнення (а не на розсуд податкового органу) у разі погашення боргу за рахунок продажу майна, що перебуває у податковій заставі.
Закон скасовує обмеження з добровільної реєстрації платником ПДВ, що дозволить реєструватися платником ПДВ будь-якій особі, яка здійснює господарську діяльність незалежно від обсягів постачань. Також спрощено процедуру реєстрації платником ПДВ платників єдиного податку, у тому числі при добровільній зміні ставки єдиного податку з 5% на 3%, уніфіковано строки такої реєстрації і подання заяви. Строк реєстрації платників ПДВ в органах ДПС скорочено з 10 до 5 робочих днів.
Jurliga.ligazakon.ua
Верховна Рада України прийняла у другому читанні й у цілому закони про розвиток індустрії програмної продукції.
Проти ключової норми документа — зниження з 15% до 5% ставки прибуткового податку для співробітників IТ-компаній — як і раніше, виступає Міністерство фінансів, побоюючись зниження надходжень до бюджету у розмірі близько 700 млн грн на рік.
www.liga.net