Теми статей
Обрати теми

Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1244

Редакція БР
Постанова від 26.09.2012 р. № 936

— Заплати за те,
що твоє ж добро продали за безцінь…

Новий порядок компенсації витрат, пов’язаних
 із продажем майна, що перебуває у податковій заставі

Постанова Кабінету Міністрів України
від 26.09.2012 р. № 936

Про внесення змін
до Постанови Кабінету Міністрів України
від 29 грудня 2010 року № 1244

Кабінет Міністрів України постановляє:

Внести до Постанови Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1244 «Деякі питання реалізації стат-ті 95 Податкового кодексу України»* зміни, що додаються.

Прем’єр-міністр України М. Азаров

 

* Див. «Бухгалтер» № 5’2011, с. 20–25.— Ред.

 

Затверджено Постановою Кабінету Міністрів України
 від 26.09.2012 р. № 936

Зміни, що вносяться
до Постанови Кабінету Міністрів України
 від 29 грудня 2010 року № 1244

1. Абзац четвертий пункту 1 Постанови викласти у такій редакції:

«Порядок компенсації витрат, пов’язаних з організацією і проведенням торгів з продажу майна платника податків, що перебуває у податковій заставі, та оплати банківських послуг за перерахування коштів до відповідного бюджету».*

2. В абзаці п’ятому пункту 3, пункті 4, абзаці четвертому пункту 9 Порядку зміни початкової ціни продажу майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі, в рахунок погашення його податкового боргу та оприлюднення інформації про час та умови проведення відповідних торгів, затвердженого зазначеною постановою, слова «Державною податковою службою» замінити словом «Мінфіном».

3. Порядок компенсації витрат, пов’язаних з оприлюдненням інформації про склад призначеного для продажу майна платників податків, яке перебуває у податковій заставі, затверджений зазначеною Постановою, та додаток до нього викласти у такій редакції:

 

* Наводимо абз. 4 у попередній редакції:

«Порядок компенсації витрат, пов’язаних з оприлюдненням інформації про склад призначеного для продажу майна платників податків, яке перебуває у податковій заставі».— Ред.

 

«Затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 р. № 1244
(у редакції Постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2012 р. № 936)

Порядок компенсації витрат,
 пов’язаних з організацією і проведенням торгів
 з продажу майна платника податків,
 що перебуває у податковій заставі,
 та оплати банківських послуг
за перерахування коштів до відповідного бюджету

1. Цей Порядок визначає механізм компенсації витрат, пов’язаних з організацією і проведенням торгів з продажу майна платника податків, що перебуває у податковій заставі, та оплати банківських послуг за перерахування коштів до відповідного бюджету.

2. Компенсація витрат , пов’язаних з організацією і проведенням торгів з продажу майна платника податків, що перебуває у податковій заставі, та оплата банківських послуг за перерахування коштів до відповідного бюджету здійснюється за рахунок коштів, отриманих від реалізації такого майна, та за рахунок стягнутих коштів. При цьому сума компенсації не може перевищувати 15 відсотків вартості зазначеного майна.

3. Організація роздрібної торгівлі, брокер (брокерська контора) або організатор аукціону (торгів), що уклали з органом державної податкової служби або регіональним відділенням Фонду державного майна договір (угоду) про продаж майна, перераховує кошти, отримані від такого продажу (крім сум, використаних на покриття витрат згідно з договором (угодою) про продаж майна), на рахунок, відкритий в органах Казначейства за балансовим рахунком 3412 «Інші кошти, тимчасово віднесені на доходи державного бюджету» (далі — рахунок 3412) за місцем обліку платника податків, не пізніше наступного робочого дня після дати зарахування коштів на рахунок організації роздрібної торгівлі, брокера (брокерської контори) або організатора аукціону (торгів).

У платіжному дорученні повинні зазначатися реквізити платника податків, описане майно якого реалізовано, та номер і дата договору, згідно з яким здійснено продаж майна.

4. Наступного робочого дня після зарахування коштів на зазначений у пункті 3 цього Порядку рахунок органи Казначейства передають відповідним органам державної податкової служби в установленому порядку виписку з рахунка 3412 у вигляді електронного реєстру розрахункових документів.

Орган державної податкової служби не пізніше наступного робочого дня після надходження виписки з рахунка 3412 подає до відповідного органу Казначейства довідку про розподіл коштів, що надійшли на рахунок 3412, за формою згідно з додатком. У довідці зазначаються: суми, використані на покриття витрат згідно з договорами (угодами) про виконання робіт або надання послуг; суми боргу за видами податків, зборів (обов’язкових платежів); суми пені, штрафних (фінансових) санкцій.

На підставі даних зазначеної довідки орган Казначейства не пізніше наступного робочого дня після її надходження формує в установленому порядку платіжні доручення та перераховує розподілені кошти за призначенням.

5. У разі коли сума коштів, отримана за результатами продажу майна платника податків, перевищує суму його грошового зобов’язання та податкового боргу, різниця перераховується на рахунки такого платника податків або його правонаступників.

6. Після проведення всіх розрахунків орган державної податкової служби не пізніше наступного робочого дня після надходження виписки з рахунка 3412 надсилає платнику податків повідомлення за формою, затвердженою Мінфіном.

 

img 1

 

* Серія та номер паспорта зазначаються лише для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку в паспорті.— Офіц. прим.

** У разі сплати податку, збору зазначається код бюджетної класифікації.— Офіц. прим».

 

Від редакції

Отже, Кабмін перейменував Порядок компенсації витрат, пов’язаних з оприлюдненням інформації про склад призначеного для продажу майна платників податків, яке перебуває у податковій заставі, на Порядок компенсації витрат, пов’язаних з організацією і проведенням торгів з продажу майна платника податків, що перебуває у податковій заставі, та оплати банківських послуг за перерахування коштів до відповідного бюджету, і виклав його у новій редакції, зробивши більш деталізованим.

Слід звернути увагу на п. 2 нового Порядку, згідно з яким сума компенсації таких витрат не може перевищувати 15% вартості майна .

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі