— Не читайте, що ми пишемо...
…й не слухайте, що ми кажемо.
Знову про ціннопаперові збитки:
з інтерв’ю Олександра Клименка кореспонденту «Ъ-Украина» Наталі Непряхіній
«Тримати доходи в тіні стає все менш доцільно»
— Чому ДПС не скасовує листа від 9 серпня, у якому міститься спірне трактування норм оподаткування торговців цінними паперами? Адже регіональні податківці продовжують плутати збитки від інвестиційної діяльності та витрати, понесені на купівлю цінних паперів. Чи готова вже узагальнена податкова консультація з цього питання і що вона передбачає?
— Лист — не головне. Він просто дав напрям у роботі. Найближчим часом буде не просто роз’яснення, це питання буде врегульоване за допомогою змін до Податкового кодексу. Варіанти зазначених змін обговорюються в межах робочої групи, до якої ввійшли представники Мінфіну , ДПС, НБУ, НКЦПФР, фондового ринку. Ринок цінних паперів на 89% у тіні й використовується як інструмент схемних правочинів. Оборот ринку понад 1 трлн грн на рік, а податків сплачено 152 млн грн. Ми виступили ініціаторами наведення ладу. Що в моєму розумінні є лад ? Це перекриття податкових ризиків, збільшення надходжень до бюджету. До інструментів, економічна суть яких є зрозумілою, у нас претензій немає. Операції з ОВДП, облігаціями реальних підприємств не викликають сумнівів. Але використання інших інструментів має серйозні податкові ризики, які ми назвали учасникам ринку і показали шлях їх подолання. Торговці цінними паперами погодилися, адже як можна не погодитися з ризиком того, що сміттєвий папір емітується, п’ять разів перепродається, його вартість зростає на 1000%, потім кошти обготівковуються фізособою або виводяться за кордон.
«Коммерсантъ-Украина»
№ 152/2012 за 01.10.2012 р.
Від редакції
Як видно з інтерв’ю, позиція голови ДПСУ щодо обмеження обліку ціннопаперових збитків 25 відсот-ками до 2015 року дещо пом’якшилася . О. Клименко вже не стверджує так категорично, як він заявляв раніше (див. «Бухгалтер» № 33’2012, с. 9), що ПКУ встановлює обмеження на облік ціннопаперових збитків. Тепер уже йдеться про розробку та прийняття спеціального закону, який вніс би зміни до ПКУ.
Чому б у зв’язку з цим і не відкликати свого листа від 09.08.2012 р. № 320/0/71-12/15-1217 (див. «Бухгалтер» № 33’2012, с. 8–9), який такі обмеження вводить?
Про те, що від’ємний фінансовий результат з торгівлі цінними паперами має враховуватися до його повного погашення без будь-яких обмежень,— див. лист профільного Комітету ВР від 10.09.2012 р. № 04-39/10-990 у «Бухгалтері» № 37’2012 на с. 7.