Теми статей
Обрати теми

На заборгованість з внеску до статутного капіталу, який має бути здійснений в іноземній валюті, нараховується курсова різниця

Редакція БР
Лист від 20.08.2012 р. № 31-08410-07-25/20605

Час справжніх різниць

ще попереду...

На заборгованість з внеску до статутного капіталу,
який має бути здійснений в іноземній валюті, нараховується курсова різниця

Лист Міністерства фінансів України
від 20.08.2012 р. № 31-08410-07-25/20605

Департамент податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку Міністерства фінансів України на запит щодо відображення в бухгалтерському обліку курсових різниць повідомляє.

Відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 21 «Вплив змін валютних курсів» (далі — Положення), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 10.08.2000 р. № 193, визначення курсових різниць за монетарними статтями в іноземній валюті проводиться на дату здійснення господарської операції та на дату балансу.

Внесок закордонного підприємства до статутного капіталу підприємства-резидента оцінюється та фіксується у статутних документах в грошовій одиниці України за курсом Національного банку України і не підлягає переоцінці в подальшому у зв’язку зі зміною курсу іноземних валют.

В бухгалтерському обліку курсові різниці за зобов’язанням засновників нерезидентів з внесків до статутного капіталу підприємства, які мають бути здійснені в іноземній валюті, підлягають перерахунку з використанням валютного курсу на дату балансу.

На дату здійснення операції із погашення зобов’язання з внеску до статутного капіталу нерезидента в іноземній валюті курсові різниці не визначаються.*

Курсові різниці, які виникають щодо фінансових інвестицій в господарські одиниці за межами України на дату балансу, визначаються виходячи з валютного курсу на цю дату та відображаються у складі іншого додаткового капіталу. Від’ємна сума курсової різниці вираховується із суми іншого додаткового капіталу, залишок наводиться зі знаком «мінус».

Директор Департаменту податкової,
митної політики та методології
бухгалтерського обліку М. Чмерук

Від редакції

Нагадаємо, що певну надію на незастосування курсових різниць у податковому обліку щодо внесків до статутного капіталу іноземних засновників давала Узагальнююча податкова консультація від 06.07.2012 р., яка містила заперечну відповідь на запитання проперерахування курсових різниць на суму інвестицій. Однак, як бачимо, Мінфін вимагає курсові різниці за внесками до СФ таки відображати. Аналогічні вимоги щодо податкового обліку містяться у ЄБПЗ.

 

* Враховуючи другий абзац цього листа — незрозуміло чому. — Ред.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі