Теми статей
Обрати теми

Якщо на підприємстві є бухгалтер, то ведення обліку й складання фінзвітності керівником — неможливе

Редакція БР
Бухгалтер Квітень, 2013/№ 15
Друк
Лист від 28.03.2013 р. № 31-08410-07/23-1343/1310

Приз номера
за найхитровихитреніше
 запитання

Якщо на підприємстві є бухгалтер,
то ведення обліку й складання фінзвітності керівником — неможливе

Лист Міністерства фінансів України
від 28.03.2013 р. № 31-08410-07/23-1343/1310*

Міністерство фінансів України на Ваш запит щодо організації бухгалтерського обліку на підприємстві повідомляє.

Відповідно до частини 4 статті 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (далі — Закон) для забезпечення ведення бухгалтерського обліку підприємство самостійно обирає форми його організації, такі як: [1] введення до штату підприємства посади бухгалтера або створення бухгалтерської служби на чолі з головним бухгалтером; [2] користування послугами спеціаліста з бухгалтерського обліку, зареєстрованого як підприємець, який здійснює підприємницьку діяльність без створення юридичної особи; [3] ведення на договірних засадах бухгалтерського обліку централізованою бухгалтерією або аудиторською фірмою; [4] самостійне ведення бухгалтерського обліку та складання звітності безпосередньо власником або керівником підприємства. Ця форма організації бухгалтерського обліку не може застосовуватися на підприємствах, звітність яких повинна оприлюднюватися, та в бюджетних установах.

Варіант організації бухгалтерського обліку, за яким його ведення і складання фінансової звітності здійснюється безпосередньо власником або керівником підприємства при введенні до штату підприємства посади бухгалтера, Законом не передбачено. Відповідно підприємству необхідно порати одну з форм організації бухгалтерського обліку, наведену в Законі.

Згідно із Законом питання організації бухгалтерського обліку на підприємстві належать до компетенції його власника (власників) або уповноваженого органу (посадової особи) відповідно до законодавства та установчих документів.

Перший заступник Міністра
 
А. Мярковський

Від редакції

Тому не потрібно брати бухгалтера до штату на посаду бухгалтера. У Класифікаторі посад є чимало інших цілком підходящих посад для особи, що виконує функції тіньового бухгалтера.

 

* Наводимо запит, відповіддю на який є цей лист:

«Чи може (за наявності у штаті підприємства бухгалтера) керівник підприємства взяти на себе функції з ведення бухгалтерського обліку та податкового обліку (що буде закріплено внутрішніми документами підприємства)?

Чи може бути притягнений до адміністративної або кримінальної відповідальності в такому випадку саме бухгалтер?

Закон від 16.07.99 р. № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» дозволяє керівнику взяти зазначені функції виключно на себе (разом із відповідальністю)».— Ред.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі