Теми статей
Обрати теми

Щодо відображення у бухгалтерському обліку авансових внесків з податку на прибуток

Редакція БР
Лист від 24.01.2013 р. № 31-08410-06-52297

До проводок хист не згас:
їх полюбляє кожен з нас

Лист Міністерства фінансів України
від 24.01.2013 р. № 31-08410-06-52297*

Щодо відображення
у бухгалтерському обліку
авансових внесків
з податку на прибуток
*

Міністерство фінансів України щодо відображення у бухгалтерському обліку авансових внесків з податку на прибуток платниками податку, які подають річну податкову декларацію відповідно до пункту 57.1 Податкового кодексу України, повідомляє.

Відповідно до Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 30.11.99 № 291, облік податків, які нараховуються та сплачуються відповідно до чинного законодавства (податок на прибуток, податок на додану вартість, інші податки), ведеться на рахунку 64 «Розрахунки за податками й платежами».

На окремих субрахунках синтетичного рахунка 64 «Розрахунки за податками й платежами» сальдо на кінець місяця може бути не лише кредитовим, але й дебетовим. Такі показники не згортаються, а сальдо синтетичного рахунку визначається розгорнуто за дебетом і кредитом як сума відповідного сальдо на субрахунках.

Згідно з Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 2 «Баланс», затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99 р. № 87, у статті «Дебіторська заборгованість за розрахунками з бюджетом» наводиться дебіторська заборгованість фінансових і податкових органів, а також переплата за податками, зборами та іншими платежами до бюджету.

Відповідно, авансові внески з податку на прибуток відображаються за кредитом рахунку 31 «Рахунки в банках» та дебетом аналітичного рахунку з обліку розрахунків з податку на прибуток рахунку 64 «Розрахунки за податками й платежами». Протягом року дебетове сальдо аналітичного рахунку з обліку розрахунків з податку на прибуток відображається у балансі підприємства у статті «Дебіторська заборгованість за розрахунками з бюджетом».

У кінці року зобов’язання з податку на прибуток підприємством відображається за кредитом аналітичного рахунку з обліку розрахунків з податку на прибуток рахунку 64 «Розрахунки за податками й платежами» і дебетом рахунку 98 «Податок на прибуток». Кредитове сальдо на відповідному аналітичному рахунку підлягає перерахуванню до бюджету.

Перший
заступник Міністра
А. Мярковський

Від редакції

Як бачимо, Мінфін не запропонував проводити нарахування авансових внесків за кредитом рахунку 64 (із коригуванням за підсумками року). Мабуть, у цьому є своя логіка: менше проводок — менше помилок

 

* Адресовано: Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади України, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним державним адміністраціям, виконавчому органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Севастопольській міській державній адміністрації, Міністерству фінансів Автономної Республіки Крим, головним фінансовим управлінням та департаментам фінансів обласних державних адміністрацій і виконавчому органу київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), фінансовому управлінню Севастопольської міської державної адміністрації.— Ред.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі