Теми статей
Обрати теми

Платник, зареєстрований у IV кварталі 2012 року, зобов’язаний був подати декларацію з прибутку за 2012 рік і, отримавши прибуток при обсязі доходу більш як 10 млн грн, здійснити розрахунок і сплату авансів

Редакція БР
Бухгалтер Червень, 2013/№ 19
Друк
Лист від 04.04.2013 р. № 3082/10/06-4-06

— Тобі, Вітчизно,
 наші збитки замість авансів!

Платник, зареєстрований у IV кварталі 2012 року,
зобов’язаний був подати декларацію з прибутку за 2012 рік і,
 отримавши прибуток при обсязі доходу більш як 10 млн грн,
здійснити розрахунок і сплату авансів

Лист Державної податкової служби
у м. Києві від 04.04.2013 р. № 3082/10/06-4-06

(витяг)

Державна податкова служба у м. Києві на виконання завдання Державної податкової служби України розглянула вашого листа і в межах своїх повноважень повідомляє.

Згідно з пунктом 57.1 статті 57 ПКУ платники податку на прибуток (окрім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, неприбуткових установ (організацій) та платників податків, в яких доходи, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують 10 мільйонів гривень) щомісяця сплачують авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, встановлені для місячного податкового періоду, в розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік без подання податкової декларації.

Платники податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році без подання податкової декларації за звітні (податкові) періоди (календарний квартал, півріччя та дев’ять місяців) та не сплачують авансового внеску.

Узагальнюючою податковою консультацією щодо особливостей подання декларації з податку на прибуток та сплати податку у 2013 році, затвердженою наказом ДПС України від 21.12.2012 р. № 1171, визначено (питання 5), що «для сплати авансових внесків розглядаються як новостворені платники, що пройшли державну реєстрацію та взяті на облік як платники податку на прибуток в органах державної податкової служби протягом року, в якому передбачена сплата авансових внесків.

Наприклад, підприємство у 2013 році пройшло державну реєстрацію та взяте на облік як платник податку на прибуток в органі державної податкової служби. Таке підприємство вважається новоствореним та звільняється від сплати авансових внесків у 2013 році».

Отже, якщо підприємство пройшло державну реєстрацію та взяте на облік як платник податку у 2012 році, то підприємство не вважається новоствореним, а тому такий платник має сплачувати авансові внески з урахуванням положень п. 57.1 ст. 57 ПКУ.

Зокрема, згідно з абзацом восьмим п. 57.1 ст. 57 ПКУ платник податку, який за підсумками минулого звітного (податкового) року не отримав прибутку або отримав збиток, податкові зобов’язання не нараховував і не мав базового показника для визначення авансових внесків у наступному році, а за підсумками першого кварталу отримує прибуток, має подати податкову декларацію за перше півріччя, три квартали звітного (податкового) року та за звітний (податковий) рік для нарахування та сплати податкових зобов’язань.

У разі якщо платник податку, який сплачує авансовий внесок, за підсумками першого кварталу звітного (податкового) року не отримав прибуток або отримав збиток, він має право подати податкову декларацію та фінансову звітність за перший квартал. Такий платник податку авансових внесків у другому четвертому кварталах звітного (податкового) року не здійснює, а податкові зобов’язання визначає на підставі податкової декларації за підсумками першого півріччя, трьох кварталів та за рік, яка подається до органу державної податкової служби в порядку, передбаченому цим Кодексом (абз. 7 п. 57.1 ст. 57 ПКУ).

Ураховуючи зазначене вище, платник податку на прибуток, який зареєстрований у IV кварталі 2012 року, повинен за підсумками 2012 року надати Податкову декларацію з податку на прибуток підприємства, форма якої затверджена наказом Мінфіну України від 28.09.2011 р. № 1213 (зі змінами та доповненнями). Дальший порядок подання звітності для такого платника залежить від отриманих ним прибутків або збитків за підсумками I кварталу 2013 року.

Заступник Голови О. Онищенко

Від редакції

Детальну критику цього підходу київської ДПС — див. у «Бухгалтері» № 18’2013 на с. 42.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі