Теми статей
Обрати теми

Дозвіл на використання праці іноземця за договором підряду отримувати не потрібно

Редакція БР
Лист від 05.02.2013 р. №

— Підряд? Усіх підряд!

Дозвіл на використання праці іноземця
за договором підряду отримувати не потрібно

Лист Державного центру зайнятості
Міністерства соціальної політики України
від 05.02.2013 р. № ДЦ-09-588/0/6-13*

Державний центр зайнятості розглянув, за дорученням, в межах компетенції Ваше звернення на ім’я Голови правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття щодо необхідності отримання дозволу на застосування праці іноземного громадянина, який має намір працювати за договором підряду.

За наслідками розгляду повідомляємо наступне.

Цивільне право регулює майнові і пов’язані з ними особисті немайнові відносини, засновані на юридичній рівності, вільному волевиявленні, майновій незалежності їх учасників, а трудове право — трудові відносини, що виникають між власником підприємства і працівником, а також трудові відносини між суб’єктом підприємницької діяльності — фізичною особою та найманим працівником.

Трудові відносини іноземних громадян, які працюють на підприємствах України, регулюються законодавством України та міжнародними договорами.

Чинним законодавством України (ст. 50–55 ГКУ, ст. 24, 25, 42, 43 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців») не передбачено отримання дозволу на використання праці на здійснення іноземцями в Україні підприємницької діяльності, у тому числі заснування суб’єктів господарської діяльності юридичних осіб та підприємцями — фізичними особами, а також іноземцями, які оформили свої правовідносини з роботодавцями на підставі цивільно-правових угод (договорів підряду).

Інші категорії іноземних громадян, працевлаштування в Україні яких здійснюється без дозволу на використання праці, визначені у частинах 6, 7 статті 42 Закону України від 05.07.2012 р. № 5067-VI «Про зайнятість населення».

Водночас звертаємо Вашу увагу на те, що, у випадку якщо у цивільно-правовій угоді або договорі підряду присутні ознаки статті 21, 24 КЗпП України, до роботодавця може бути застосована штрафна санкція відповідно до вимог частини 5 статті 53 закону України «Про зайнятість населення».

Заступник директора М. Аглоткова

Від редакції

На зазначену обставину ми звертали увагу в «Бухгалтері» № 26’2009 на с. 43.

Див. також № 39’2009, с. 39, та № 4’2011, с. 47.

 

* Наводимо запит, відповіддю на який є цей лист:

«Частиною 5 ст. 35 Закону «Про зайнятість населення» передбачено штраф за використання праці іноземців на умовах трудового або іншого договору без відповідного дозволу.

Чи справді зараз необхідно отримувати дозвіл на роботу іноземця за договором підряду (який, як відомо, не є трудовим договором)?».— Ред.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі