Теми статей
Обрати теми

Допомога на лікування й медобслуговування не оподатковується ПДФО за наявності підтвердних документів

Редакція БР
Бухгалтер Березень, 2013/№ 8
Друк
Лист від 11.01.2013 р. № 351/6/17-1115

«Дії щодо лікування...»

Допомога на лікування й медобслуговування
не оподатковується ПДФО
за наявності підтвердних документів

Лист Державної податкової служби України
від 11.01.2013 р. № 351/6/17-1115

(витяг)

Відповідно до п/п. 164.2.17 ст. 164 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо, крім випадків, передбачених ст. 165 ПКУ.

Згідно з п/п. 165.1.19 ст. 165 ПКУ до загального оподатковуваного доходу платника податку не включаються кошти або вартість майна (послуг), що надаються як допомога на лікування та медичне обслуговування платника податку за рахунок коштів благодійної організації або його роботодавця, в тому числі в частині витрат роботодавця на обов’язковий профілактичний огляд працівника згідно із Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб» та на вакцинацію працівника, спрямовану на профілактику захворювань у період загрози епідемій відповідно до Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», за наявності відповідних підтвердних документів, крім витрат, що компенсуються виплатами з фонду загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування.

Отже, норми цього підпункту мають бути застосовані юридичною особою — благодійною організацією або роботодавцем платника податку за наявності відповідних підтвердних документів, тобто за фактом проведення дій щодо лікування та медичного обслуговування платника.

При цьому рекомендуємо платникам податку для підтвердження фактично здійснених ними витрат, пов’язаних з лікуванням та медичним обслуговуванням, надавати договори, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) та їх покупця (отримувача), платіжні та розрахункові документи тощо.

Водночас згідно із п/п. «а» п/п. 170.7.4 ст. 170 ПКУ не включатиметься до оподатковуваного доходу цільова благодійна допомога, що надаватиметься резидентами — юридичними чи фізичними особами у будь-якій сумі (вартості) у випадках та з дотриманням умов, визначених цим підпунктом Кодексу, зокрема закладу охорони здоров’я для компенсації вартості платних послуг з лікування платника податку, у тому числі для придбання ліків. При цьому слід мати на увазі, що до запровадження системи загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування норми зазначеного підпункту поширюватимуться на загальну суму (вартість) благодійної допомоги, отриманої набувачем на такі цілі (з урахуванням зазначених у цьому пункті обмежень).

<...>

Заступник Голови
А. Ігнатов

Від редакції

ДПСУ в питанні неоподаткування ПДФО допомоги на лікування й медичне обслуговування вкрай категорична: пільга з ПДФО може застосовуватися, тільки якщо допомога надається вже постфактумпісля лікування й медичного обслуговування, такі «дії» повинні підтверджуватися відповідними документами.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі