Теми статей
Обрати теми

Електронне ПДВ-адміністрування: бути... не бути... бути?!!

Смердов Віталій, партнер податкової практики Crowe Mikhailenko
Заголовок говорить сам за себе. Тема загалом настільки розкручена, що могла вже порядком набриднути. І так би тому й бути, якби не її кричуща важливість. Саме вона примушує і вас, і нас постійно тримати руку на пульсі. І ось що ми намацали...
ПДВшна лихоманка

Починають, як правило, або з сумної ноти, або з позитиву. Але цього разу щось середнє. З одного боку, є Закон № 1621*, тінь якого ось-ось накриє всіх нас (він повинен набути чинності з 1 січня). З іншого — нардепи зареєстрували законопроект (№ 1141 від 01.12.2014 р.), покликаний скасувати низку положень (але не все!) цього Закону. Зокрема, це стосується:

1) електронного ПДВ-адміністрування (зокрема обов’язковості реєстрації всіх ПН);

2) поголовного переходу на електронну ПДВ-звітність;

3) підвищення ПДВ-реєстраційного ліміту до 1 млн грн.

* Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» від 31.07.2014 р. № 1621-VII.

Але врахуйте: нововведень, які з 1 січня вносяться до правил визначення бази ПДВ, цей проект не стосується. Отже, розрахунок ПДВ виходячи з критерію «не нижче ціни купівлі» скасовувати ніхто не планує (про це ви можете прочитати вже на наступній сторінці номера).

img 1

У пропонованих проектом нововведеннях мінус тільки один — якщо ви вже почали готуватися до електронного ПДВ-адміністрування і, наприклад, анулювали ПДВ-реєстрацію або почали готувати до цього свої кадри.

Але, само собою, проект, як, до речі, й гучна Коаліційна угода ВРУ VIII скликання, на Закон № 1621 вплинути не може. Перед цим за проект повинні проголосувати, його повинні підписати та опублікувати. На все це потрібен час. Причому його до 1 січня майже не залишилося, а проект так і «висить» на одному з початкових етапів — станом на 10 грудня ««Направлено на розгляд комітету».

Очевидно, що чим ближче 1 січня, тим менше шансів на скасування зазначеного фіскального задуму. Але навіть за такого розкладу все ще може обернутися на краще. Якщо скласти всі дані, зокрема отримані у зв’язку з участю наших співробітників у громадській раді при ДФСУ, то можливі такі варіанти: або перенесення запровадження електронного ПДВ-адміністрування на пізнішу дату, або зміна правил гри в бік послаблення.

Ось тільки, на жаль, і про ці варіанти можна говорити серйозно не раніше ніж з’явиться відповідний закон. Поки ж про нього ні слуху... Але ви можете запитати: як же бути? Відповісти можемо тільки так: просто бути ☺. Продовжувати моніторити це питання (зокрема динаміку проходження зазначеного законопроекту) і не вірити при цьому різним чуткам, інтерв’ю тощо, а також документам, нижчим за рангом, ніж Закон ☺. Від себе ж можемо пообіцяти, що про скасування електронного ПДВ-адміністрування або про зміни в ньому ви дізнаєтеся серед перших!

v.smerdov@buhgalter911.com

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі