Теми статей
Обрати теми

Як платникам ПДВ «дарують» ∑Овердрафт?

Ольга Сумцова, податковий експерт, o.sumcova@buhgalter911.com
Наше підприємство є платником ПДВ. Але податківці не збільшують нам ліміт реєстрації на 1/12 середньомісячної суми ПДВ (∑Овердрафт). Може, для цього необхідно вчинити якісь дії?
ПДВ-облік, ліміт реєстрації

У першу чергу потрібно зауважити, що право на «овердрафт» мають тільки ті платники, які пропрацювали у статусі платника ПДВ не менше 12 звітних місяців / 4 кварталів ( п.п. 1 п. 34 підрозд. 2 розд. XX, п. 200-1.3 ПКУ).

«Молодь», у якої ПДВ-стаж менше 12 місяців, отримує «овердрафт» тільки протягом перших шести робочих днів кварталу, що настає за кварталом, у якому строк такої реєстрації досягає 12 звітних (податкових) місяців ( п. 2001.3 ПКУ).

Те ж саме стосується і випадку, коли платнику анулювали ПДВ-реєстрацію. Після повторної реєстрації відкривають новий електронний ПДВ-рахунок, і для системи електронного адміністрування платник вважатиметься «новим». У зв’язку з цим показник «овердрафт» можна буде знову побачити тільки після 12 календарних місяців, а не з початку нового кварталу.

img 1Щоправда, якщо вам удасться визнати незаконною розреєстрацію платника ПДВ, є прецеденти, коли суд зобов’язував податківців «перекинути» ліміт реєстрації із старого рахунка на новий (постанова Київського окружного адмінсуду від 19.06.2016 р. № 810/178/16).

Але повернемося до підрахунку «овердрафту». Визначають його як середньомісячний розмір (1/12) сум податку, які за останні 12 звітних місяців були задекларовані платником до сплати до бюджету (за ряд. 18.1 або 25.1) і (!) погашені (відстрочені/розстрочені). Крім того, враховуються дані уточнюючих розрахунків, які платники подали протягом цих 12 календарних місяців. Якщо уточнюючим розрахунком донараховувалися зобов’язання, то для того, щоб бути врахованими у визначенні «овердрафту», вони мають бути заплачені (розстрочені або відстрочені).

Наприклад, при визначенні суми «овердрафту» на 01.07.2016 р. до розрахунку мали братися ці ПДВ-декларації за червень-2015 — травень-2016 та дані уточнюючих розрахунків, нарахування за якими здійснено в періоді з 01.07.2015 р. по 30.06.2016 р.

Щокварталу «овердрафт» автоматично перераховують — віднімають суму попереднього «овердрафту» і додають суму «овердрафту», розраховану станом на 1-ше число поточного кварталу.

img 2Побачити суму «овердрафту» можна у Витягу за формою J1401206 (подавши запит за формою J1301206) або в електронному кабінеті платника (https://cabinet.sfs.gov.ua), використовуючи вкладку «СЕА ПДВ» особистого кабінету.

Перерахунок відбувається автоматично протягом перших шести робочих днів наступного кварталу. Але, як показує практика, зміна ліміту реєстрації на цю складову іноді відбувається із затримкою.

Що робити, якщо «овердрафт» податківці не перераховують або не нараховують (якщо він належний)? У цьому випадку можна звернутися з письмовою заявою до своєї податкової, додавши дані Витягу за формою J1401206 та декларацій / уточнюючих розрахунків.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі