Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Сума індексації та «трудова» доплата до мінзарплати

Синько Неля, начальник відділу оплати праці в позабюджетній сфері Департаменту з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці Міністерства соціальної політики України
Бухгалтер 911 Січень, 2017/№ 3
В обраному У обране
Друк
Чи включається сума індексації до суми зарплати за відпрацьований місяць з метою визначення доплати до мінімальної заробітної плати?
запитання щодо нової мінзарплати

Ні, сума індексації не включається до суми заробітної плати за відпрацьований місяць з метою визначення доплати до мінзарплати. Сума індексації нараховується «зверху» зарплати, яка вже визначена з урахуванням доплати до мінзарплати.

Пояснимо чому. Законом України від 06.12.2016 р. № 1774-VIII було змінено Закон про оплату праці. Згідно зі ст. 31, що з’явилася в ньому: якщо нарахована зарплата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінзарплати, роботодавець проводить доплату до рівня «мінімалки».

При обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

Суми індексації зарплати працівника включаються до фонду оплати праці згідно з п.п. 2.2.7 Інструкції № 5.

img 1Повний перелік складових заробітної плати працівника наведено в Інструкції № 5*.

* Інструкція зі статистики заробітної плати, затверджена наказом Держкомстату від 13.01.2004 р. № 5.

Проте це не говорить про те, що ми повинні суму індексації включити до суми зарплати працівника і тільки потім визначити суму доплати до мінзарплати. Уся суть — у самому визначенні індексації зарплати та в порядку її нарахування.

Статтею 95 КЗпП визначено, що заробітна плата підлягає індексації у встановленому законодавством порядку. Індексація зарплати є державною гарантією, яка передбачає підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів та послуг.

Відповідно до п. 2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078 (ср. 025069200), індексації підлягає оплата праці найманих працівників підприємств, установ, організацій у грошовому виразі, яка включає оплату праці за виконану роботу згідно з тарифними ставками (окладами) і відрядними розцінками, доплати, надбавки, премії, гарантії та компенсаційні виплати, передбачені законодавством, а також інші компенсаційні виплати, що мають постійний характер.

img 2Зарплата індексується у межах прожитмінімуму на працездатну особу.

Звідси висновок: спочатку визначаємо зарплату за місяць, у тому числі доплату до мінзарплати, а потім індексуємо її в межах прожиткового мінімуму для працездатних осіб (з 1 січня 2017 року — 1600 грн.).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно