Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Офіцери запасу, на перший-другий розрахуйсь!

Білова Наталя, експерт з питань оплати праці, buhgalter911@mail.ua
Бухгалтер 911 Червень, 2017/№ 25
В обраному У обране
Друк
Працівника нашого підприємства, який закінчив військову кафедру при ВНЗ, викликали в районний військкомат. Якщо його призовуть і він проходитиме військову службу за призовом осіб офіцерського складу, чи повинні ми зберігати за ним робоче місце і середній заробіток? Якщо так, то як довго?
солдати підприємства

Про те, що особи офіцерського складу (причому як чоловіки, так і жінки), які закінчили військові кафедри при ВНЗ, але не служили в армії, повинні готуватися до призову на військову службу, Генеральний штаб ВСУ попередив ще на початку 2017 року.

Такий призов передбачений п. 5 ст. 11 Закону № 2232* і проводиться за наказом Міноборони в разі потреби. Зовсім нещодавно міністр оборони підписав наказ про призов. Тепер офіцерів запасу чекають у військкоматах img 1.

* Закон України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.92 р. № 2232-XII.

Що ж в такій ситуації повинні знати роботодавці? А ось що.

Особливості проходження військової служби за призовом осіб офіцерського складу регламентує розд. Х Інструкції № 170**. Відповідно до п. 10.1 цієї Інструкції до кола офіцерів-«призовників» входять громадяни України віком до 43 років, які: (1) пройшли повний курс військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу; (2) склали встановлені іспити; (3) мають вищу освіту не нижче бакалавра; (4) мають відповідне первинне військове звання офіцера запасу згідно із Законом № 2232 (ср. 025069200).

** Інструкція про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затверджена наказом Міноборони від 10.04.2009 р. № 170.

img 2Строк військової служби для осіб офіцерського складу, які проходять її за призовом, — до 18 місяців.

Початком військової служби за призовом осіб офіцерського складу є день відправлення у військову частину з районного (міського) військового комісаріату (п. 4 ч. 1 ст. 24 Закону № 2232).

А закінченням проходження військової служби вважають день виключення військовослужбовця зі списків особового складу військової частини (згідно з ч. 2 ст. 24 Закону № 2232).

img 3Призов на військову службу офіцерів запасу здійснюється після обов’язкового медичного огляду.

За працівниками — офіцерами запасу, призваними на військову службу під час дії особливого періоду, роботодавці зобов’язані зберігати місце роботи, посаду і середній заробіток. Про це говорить ч. 3 ст. 119 КЗпП.

Як довго зберігати? На строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичного звільнення громадянина з військової служби. До речі, особливий період був уведений у нашій країні навесні 2014 року і діє він досі img 4.

Тобто стосовно працівника — офіцера запасу, призваного на військову службу, ви дієте точно так, як і стосовно працівників, яких призвали з вашого підприємства на строкову військову службу.

Майте на увазі: офіцери запасу, які вже проходили військову службу, призову не підлягають.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно