Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Засновник замість директора: кого повідомляти?

Сумцова Ольга, податковий експерт
Бухгалтер 911 Січень, 2019/№ 1
В обраному У обране
Друк
У ТОВ директор — він же засновник працював одноосібно. За протоколом зборів учасників на нього покладено обов’язки підписувати бухгалтерську та податкову звітність без укладення з ним трудового договору. Чи потрібно в цьому випадку повідомляти Держреєстратора, подавати форму № 1-ОПП, змінювати електронні ключі?

Держреєстратор. Згідно із Законом № 755* держреєстрації підлягають зміни відомостей про юрособу, які містяться в ЄДР, у тому числі зміни до установчих документів юрособи. Якщо в установчих документах раніше було передбачено можливість тимчасово, на період призупинення діяльності підприємства, покласти функції управління підприємством на засновника, то сам по собі протокол зборів учасників про звільнення директора і покладання обов’язків керівника на засновника не підлягає держреєстрації.

* Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 р. № 755-IV.

А чи відбувається в цьому випадку зміна керівника підприємства? Підписант (особа, яка має право діяти від імені підприємства без довіреності) в нашому випадку не змінюється (ним залишається колишній директор). Змінюється тільки його статус — він більше не найманий працівник. Проте в ЄДР не зазначаються відомості про те, є керівник найманим працівником підприємства чи ні. Оскільки керівник залишається тим же, то і ні про що подавати відомості Держреєстраторові.

Форма № 1-ОПП. Згідно з п. 9.3 Порядку № 1588** фіскалам необхідно подавати відомості щодо осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку в 10-денний строк з дня взяття на облік або виникнення зміни в облікових даних платника податків, шляхом подання заяви за формою № 1-ОПП.

** Порядок обліку платників податків і зборів, затверджений наказом Мінфіну від 09.12.2011 р. № 1588.

Водночас у нашому випадку директор, ще перебуваючи в статусі найманого працівника, був єдиним працівником підприємства, а відповідно, радше за все, був і особою, відповідальною за ведення бухгалтерського та податкового обліку на підприємстві. А оскільки, по суті, у нас керівник не змінюється, то і змін в облікових даних платника податків, як таких, немає.

Водночас для перестрахування можна подати форму № 1-ОПП з новою датою в графі «дата призначення» (дата призначення головного бухгалтера або особи, відповідальної за ведення обліку на підприємстві), додавши до неї:

1) копію протоколу зборів учасників;

2) лист про те, що господарська діяльність на підприємстві не ведеться.

Фіскали допускають, що ТОВ може працювати без призначення директора (як найманого працівника) за умови, що господарська діяльність не ведеться і на підприємстві відсутні штатні працівники (див., наприклад, ІПК ДФСУ від 01.06.2017 р. № 435/6/99-99-15-02-02-15/ІПК).***

*** Подробиці в статті «Бути чи не бути»… підприємству без директора» (журнал «Бухгалтер 911», 2018, № 24).

Електронний підпис (ЕЦП). Вважаємо, що підстав його змінювати тільки у зв’язку з тим, що керівник втратив статус найманої особи, немає. Адже він і далі продовжує діяти від імені підприємства як підписант.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно