ПН не видається покупцеві: відбитися від штрафу за несвоєчасну реєстрацію можна!

В обраному У обране
Друк
Сумцова Ольга, податковий експерт
Бухгалтер 911 Липень, 2019/№ 27
Є дуже хороше судове рішення для платників ПДВ — рішення Дніпропетровського окружного адмінсуду від 03.06.2019 р. у справі № 160/1553/19. Стосується воно штрафів за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних (ПН), які не підлягають видачі покупцеві. Так, це всього лише рішення суду першої інстанції. Але! З безлічі інших його виділяє те, що в ньому суд навів достатньо вагомі аргументи «проти» застосування штрафу до платника.

Почнемо ми з того, що із застосуванням штрафів за несвоєчасну реєстрацію ПН, які не підлягають наданню покупцеві (наприклад, підсумкових, складених на неплатників, на «компенсуючі» податкові зобов’язання), дійсно все не так однозначно.

По-перше, викликає сумнів узагалі логіка і справедливість застосування штрафів до ПН, які не видаються покупцеві. Адже штрафи вводилися, передусім , щоб захистити платника від недобросовісних дій контрагента (щоб той не зволікав з реєстрацією ПН). Але якщо ПН не видається покупцеві, друга сторона від несвоєчасної реєстрації ПН не страждає. Як, власне, не страждає від цього й бюджет — адже податкові зобов’язання за такою ПН у будь-якому разі мають бути відображені в декларації звітного періоду за правилом першої події і в загальному порядку сплачені до бюджету.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити