Чи може єдиноподатник розважати?

В обраному У обране
Друк
Мірошниченко Віталіна, податковий експерт
Бухгалтер 911 Травень, 2019/№ 22
ПКУ забороняє єдиноподатникам займатися діяльністю з організації та проведення гастрольних заходів. Але що саме підпадає під таку діяльність? Наприклад: чи можна продавати квитки на концерти, мати event-агентство, квест-кімнати, кінотеатри, проводити весілля, декорувати приміщення для свят, організовувати семінари, тренінги, корпоративи, встановити платні батути для дітей тощо? Конкретні відповіді — прямо зараз!

Що під забороною

Щоб зрозуміти, які саме розваги заборонені для єдиноподатників, відкриємо п.п. 10 п.п. 291.5.1 ПКУ. Там сказано, що під табу потрапляє «діяльність з організації, проведення гастрольних заходів».

Що ж таке «гастрольні заходи»? Згідно зі ст. 1 Закону № 1115* це «видовищні заходи (фестивалі, концерти, вистави, лекційно-концертні, розважальні програми, виступи пересувних циркових колективів, пересувні механізовані атракціони типу «Луна-парк» тощо) закладів, підприємств, організацій культури, творчих колективів, у тому числі тимчасових, окремих виконавців за межами їх стаціонарних сценічних майданчиків. Гастрольні заходи, за винятком благодійних гастрольних заходів, проводяться з метою отримання доходів».

* Закон України «Про гастрольні заходи в Україні» від 10.07.2003 р. № 1115-IV.

Тобто це видовищні заходи гастролерів «на виїзді», але на території України, які проводяться з метою отримання доходів або з благодійною метою. За межами стаціонарних сценічних майданчиків — отже, за межами сценічних майданчиків, які належить гастролерові на правах власності або регулярно використовуються ним більше одного року на підставі цивільно-правових договорів, наприклад, оренди (ст. 1 Закону № 1115).

Виходить, навіть виступ артиста у своєму місті, але не на власному сценічному майданчику, може вважатися гастрольною діяльністю.

Від цього визначення і «танцюватимемо».

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити