Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Хто і як повинен платити єдиний податок за квітень — липень 2020 року?

Мірошниченко Віталіна, податковий експерт
Бухгалтер 911 Липень, 2020/№ 27
Друк
Поговоримо про єдиноподатників груп 1 і 2. Згідно із законом вони зобов’язані платити єдиний податок щомісячно, незалежно від того, є в них дохід чи його немає. Але це у звичайних умовах. А в період карантину багатьом з них узагалі заборонили працювати. У зв’язку з цим Закон № 540* дозволив місцевим органам влади знизити ставку єдиного податку для груп 1 і 2. Як це відбувалося на місцях і як правильно (не)сплачувати єдиний податок за місяці карантину? Про це й розповімо.

* Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 30.03.2020 р. № 540-IX.

Потрібно сказати, що не всі місцеві органи влади скористалися дозволом і знизили ставки єдиного податку для єдиноподатників груп 1 і 2. Наприклад, підприємці, зареєстровані в Києві, Харкові, Одесі та інших містах, вимушені були сплачувати єдиний податок, навіть якщо не могли працювати в силу законодавчих заборон img 1.

Єдиним виходом для таких спрощенців було або зістрибнути на загальну систему (і простоювати на ній без сплати ПДФО і ВЗ), або спробувати швидко встрибнути до групи 3 спрощенки ще на початку квітня (і простоювати в ній без сплати єдиного податку). Ну і в крайньому випадку можна було просто знятися з держреєстрації, щоб не сплачувати жодних податків з найближчого місяця.

Але якщо підприємець усе-таки вирішив залишитися у своїй рідній групі 1 або 2 і почекати закінчення карантину, то тут потрібно перевірити, чи не звільнили його від єдиного податку за «карантинні» місяці.

Рішення про зниження ставок єдиного податку потрібно шукати на сайті вашої міськради або на сайті вашої ДПС.

Вашої — означає тієї, де ФОП зареєстрований (тобто прописаний).

При цьому в рішенні звертайте увагу на п’ять ключових моментів:

1) яку групу єдиноподатників звільнили: першу і другу чи тільки першу;

2) кого стосується звільнення: усіх спрощенців групи 1 (2) чи тільки тих, діяльність яких була під забороною згідно з постановами КМУ: від 11.03.2020 р. № 211 і від 20.05.2020 р. № 392;

3) на який період звільнили: конкретні місяці чи весь період карантину;

4) наскільки знизили ставку єдиного податку (до 0 % чи наполовину);

5) чи потрібно подавати заяву податківцям про відсутність діяльності і несплату єдиного податку за місяці карантину, бо хтось такі заяви вимагає, а хтось ні.

Для прикладу покажемо, яким чином деякі (!) регіони прописали звільнення. Якщо ви не знайдете вашого міста в списку, це не означає, що звільнення немає — подивіться самостійно інформацію щодо нього.

Місто

Кого звільнили

Тимчасова ставка єдиного податку

На який строк

Чи потрібно подавати заяву в ДПС?

Львів

Єдиноподатників груп 1 і 2, з такими КВЕДами: переробна промисловість (С), оптова та роздрібна торгівля; ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів (G), тимчасове розміщування й організація харчування (І), охорона здоров’я та надання соцдопомоги (Q), мистецтво, спорт, розваги та відпочинок (R), інші послуги (S)

0 %

Квітень, травень, червень 2020 року

Ні

Черкаси

Єдиноподатників груп 1 (діяльність яких заборонено) і 2, на яких поширюється п.п. 8 п. 2 постанови № 211

За місяці обмеження діяльності — 0 %. Протягом 2 місяців після місяця зняття обмежень:

група 1 — 5 % прожитмінімуму;

група 2 — 10 % мінзарплати

Місяці обмеження діяльності + 2 місяці після зняття заборон

Так, до 01.07.2020 р. — у ГУ ДПС або протягом 30 днів після карантину

Вінниця

Єдиноподатників груп 1 і 2

0 %

Квітень, травень

Ні

Запоріжжя

Єдиноподатників групи 1

0 %

Червень, липень, серпень

Ні

Суми

Єдиноподатників груп 1 і 2, роботу яких заборонено згідно з постановою № 211 + тих, хто працює на ринках Сумської міської ОТГ

Під час обмежень — 0 %. Протягом місяця після зняття обмежень:

5 % від прожитмінімуму (група 1) або 5 % від мінзарплати (група 2)

Період обмеження діяльності + 1 місяць

Ні

Якщо ви вже сплатили єдиний податок за місяці звільнення, не засмучуйтеся, його зарахують як переплату в рахунок майбутніх платежів. Утім, перерахунок може забрати деякий час, тож не лякайтеся, якщо в кабінеті висить борг або ще не видно переплати.

Усе підправлять img 2.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі