Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Як розмежувати постачання товарів від постачання робіт

Сумцова Ольга, податковий експерт
Бухгалтер 911 Квітень, 2021/№ 14
В обраному У обране
Друк
Ситуація. Виробниче підприємство. Частину комплектуючих виробів для нашої готової продукції виготовляє за нашими кресленнями інше підприємство (виготовляє зі своїх матеріалів). Запитання: який документ вони повинні нам надати на ці комплектуючі: накладну чи акт виконаних робіт?

На наш погляд, для того, щоб визначити, що зрештою в цьому випадку постачається: робота чи товар (продукція), потрібно виходити з положень ЦКУ, які визначають, що вважається договором постачання, а що — договором підряду.

Розпочнемо з положень про договір підряду:

1. За договором підряду одна сторона (підрядник) зобов’язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника) (ч. 1ст. 837 ЦКУ).

2. Договір підряду може укладатися на виготовлення, обробку, переробку, ремонт речі або на виконання іншої роботи з переданням її результату замовникові (ч. 2 ст. 837 ЦКУ).

3. Підрядник може виконувати роботу, як зі свого матеріалу (базовий сценарій), так і з матеріалу замовника (ст. 839 і 840 ЦКУ).

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно