Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Які вантажівки можуть амортизувати ФОП на загальній?

Мірошниченко Віталіна, податковий експерт
Бухгалтер 911 Квітень, 2021/№ 14
В обраному У обране
Друк
З 23.05.2020 р. у ФОП-загально­системників з’явилося право амортизувати вантажні автомобілі (й усе те, що податківці правдами й неправдами до них зараховували). Але чи можна амортизувати вантажні автомобілі, придбані до 23.05.2020 р.? У ПКУ заборони немає, але фіскали пішли за найгіршим сценарієм. Розбираємося.

Вимоги законодавства

Ми вже розповідали про основні правила амортизації вантажівок1. І, у принципі, припускали, що податківці можуть зайняти «дуже фіскальну» позицію — заборонять амортизувати всі вантажівки, придбані до 23.05.2020 р.

1 У статті «Вантажівки / сідельні тягачі / напівпричепи в декларації про доходи ФОП за 2020 рік» (журнал «Бухгалтер 911», 2021, № 1-2).

Але все-таки була надія, що логіка візьме гору.

Адже в ст. 177 ПКУ немає жодних згадок про те, що ФОП можуть амортизувати ОЗ, придбані тільки після якоїсь дати! Основна умова — вести окремий облік амортизації і мати документи, що підтверджують придбання основного засобу.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно