Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

ТСПТ: «що година, то новий клопіт»

Мірошниченко Віталіна, податковий експерт
Бухгалтер 911 Лютий, 2021/№ 9
Друк
Реалізація технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту (далі — ТСПТ), єдиноподатником груп 2 — 4 позбавляє його всіх РРО/ПРРО-привілеїв. Правило це не нове. Але питань щодо ТСПТ аж надто багато. Відповідаємо!

А що з групою 1 ЄП?

Пункт 296.10 ПКУ визначає, що ФОП-єдиноподатники групи 1 не застосовують РРО/ПРРО без будь-яких застережень. Тобто якщо першогрупник реалізує ТСПТ з торговельних місць на ринку (з контейнерів, кіосків1), він може обходитися без РРО/ПРРО.

1 Вони належать до торговельних місць на ринках і вважаються приміщеннями (п.п. 2.2.7 Інструкції Держкомстату від 26.07.2005 р. № 209). Відповідно продаж ТСПТ у них (кіосках, контейнерах на ринках) не суперечить Правилам торгівлі на ринках від 26.02.2002 р. № 57/188/84/105.

Головне — не торгувати в магазині на ринку, оскільки це взагалі є перешкодою для роботи в групі 1 ЄП (до торговельних місць на ринках магазини, розташовані на території ринку, не належать).

Податківці із цим не сперечаються (див. консультацію в категорії 109.03 ЗІР):

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі