Теми статей
Обрати теми

Тимчасове переведення працівника на іншу роботу без його згоди

Мирний Іван, експерт з питань трудового права
Розпорядженням голови районної державної адміністрації було тимчасово переведено працівника без його згоди на посаду, де потрібно було виконувати роботу, не обумовлену трудовим договором. Чи є таке розпорядження правомірним?

На думку фахівців, тимчасове переведення працівника без його згоди на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, відповідно до ч. 2 ст. 33 КЗпП можливе у разі не просто виробничої аварії, а лише для відвернення або ліквідації наслідків такої аварії, яка ставить або може поставити під загрозу життя чи нормальні життєві умови людей.

Для проведення робіт з відвернення інших аварій чи ліквідації їх наслідків працівник може бути переведений на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, лише за його згодою.

При виникненні надзвичайних обставин, зазначених у ч. 2 статті 33 КЗпП, переведення на іншу роботу обмежено терміном до одного місяця. Водночас закон не обмежує кількість таких переведень та їх загальну тривалість протягом календарного року.

У разі виникненні надзвичайних обставин дозволяється переведення на будь-яку роботу на підприємстві, а не обов’язково лише на ту, яка безпосередньо пов’язана з відверненням або ліквідацією наслідків надзвичайних обставин.

Звертаємо увагу! У разі переведення працівника на іншу роботу при виникненні надзвичайних обставин (частина друга ст. 33 КЗпП) оплата праці за виконану роботу має бути не нижче, ніж середній заробіток за попередньою роботою.

Відмова працівника від виконання роботи, на яку його переведено, без поважних причин вважатиметься порушенням трудової дисципліни.

У разі виникнення потреби в тимчасовому переведенні працівника без його згоди на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, відповідно до ч. 2 ст. 33 КЗпП роботодавець насамперед має з’ясувати, чи така робота не протипоказана працівникові за станом здоров’я. Це має бути підтверджено відповідним медичним висновком.

Слід також пам’ятати, що відповідно до ч. 3 ст. 33 КЗпП тимчасове переведення на іншу роботу вагітних жінок, жінок, які мають дитину-інваліда або дитину віком до шести років, а також осіб віком до 18 років без їх згоди забороняється.

Після надходження до кадрової служби відповідної вказівки керівника підприємства про переведення конкретних працівників на іншу роботу кадрова служба готує проект наказу, погоджує його та подає на підпис керівникові підприємства.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі