(044) 581-10-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 11
  • № 10
  • № 9
  • № 8
  • № 7
  • № 6
  • № 5
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
8/33
Держслужбовець
Держслужбовець
Грудень , 2016/№ 12

Держслужбовець і вибори: чи потрібно брати відпустку

Державний службовець планує балотуватися на посаду голови об’єднаної територіальної громади. Державному службовцю за його заявою надається відпустка без збереження заробітної плати на час участі у виборчому процесі. Чи обов’язково брати відпустку без збереження зарплати, якщо у працівника ще є невикористана щорічна основна відпустка? А ще у законі сказано, що «у разі реєстрації кандидатом в депутати...», а наш держслужбовець балотується ж не в депутати, а на посаду голови територіальної громади. Як бути?

Для того щоб відповісти на це запитання, давайте підемо в зворотньому порядку. Стаття 58 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 р. № 889 (далі — Закон № 889) передбачено, що державному службовцю надається відпустка без збереження заробітної плати на час участі у виборчому процесі у порядку, визначеному ст. 10 цього Закону: «у разі реєстрації державного службовця кандидатом у депутати Центральною виборчою комісією, виборчими комісіями, сформованими (утвореними) в установленому порядку, він зобов’язаний в одноденний строк письмово повідомити про це керівника державної служби». Норма цієї статті вказує нам на ПРАВО держслужбовця отримати такий вид ДОДАТКОВОЇ відпустки (який надається окремо від щорічної).

Зверніть увагу на те, що така додаткова відпустка знаходиться у розділі «Робочий час та відпочинок»! А тому, як і щорічна відпустка, належить до часу відпочинку, який держслужбовець може використати на власний розсуд. Це не врегульовано Законом № 889, але врегульовано КЗпП (ст. 5 Закону № 889 передбачено таке «переврегулювання»).

Тепер — щодо ст. 10. Норми, які стосуються реалізації виборчого права держслужбовця, на думку редакції, поділені на 3 частини:

– обов’язок держслужбовця повідомити керівника держслужби про реєстрацію його кандидатом у депутати;

– право держслужбовця, у разі потреби, за власною заявою отримати відпустку без збереження заробітної плати на час участі у виборчому процесі;

– обов’язок керівника держслужби прийняти рішення про надання такої відпустки з дня його повідомлення про участь у виборчому процесі і до дня його завершення.

Водночас, зверніть увагу, що ці норми наведені у розділі «Політична неупередженість», а тому «продиктовані політичною необхідністю».

З урахуванням зазначеного вище можна зробити такий висновок:

1. Держслужбовець може реалізувати власне право на участь у виборчому процесі;

2. Держслужбовець зобов’язаний повідомити про свою участь у будь-якому виборчому процесі, але не зобов’язаний брати відпустку без збереження заробітної плати. Додатися до лав депутатського корпусу він може і за списками, а така процедура не вимагатиме його безпосередньої участь у виборчому процесі.

3. Відповідно до ст. 74 КЗпП працівник період щорічної відпустки може використати на власний розсуд! Тож брати участь у виборчому процесі він може і під час щорічної відпустки.

4. З урахуванням норми ст. 58 Закону № 889 і того, що вибори голови ОТГ є виборчим процесом, держслужбовець може взяти відпустку без збереження заробітної плати на час участі у цьому виборчому процесі.

І ще один важливий момент — згідно з новим законом про державну службу держслужбовцю заборонено агітувати під час перебування на роботі, а під час відпустки такої заборони не передбачено.

держслужбовець, об’єднана територіальна громада, балотування на посаду голови, вибори, відпустка без збереження зарплати, голова територіальної громади додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті
 Вхід в систему ×  Сесію завершено × Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю × Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони × (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi
Ви не авторизовані на сайті × Ця функція доступна тільки авторизованим користувачам. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.