(044) 581-10-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 11
  • № 10
  • № 9
  • № 8
  • № 7
  • № 6
  • № 5
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
16/33
Держслужбовець
Держслужбовець
Грудень , 2016/№ 12

Відпустка «за свій рахунок» за спеціальною підставою: чи має на неї право учасник бойових дій

В установі працює працівник, який має статус учасника бойових дій (відповідне посвідчення є у наявності). Чи має він право на відпустку без збереження зарплати тривалістю 14 календарних днів за підставою, викладеною у п. 4 ст. 25 Закону про відпустки?

Для вирішення ситуації, наведеної у запитанні, треба звернутися до приписів Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (далі — Закон № 504) та Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.93 р. № 3551-XII (далі — Закон № 3551).

Почнемо з норми, про яку йдеться у запитанні. Так, відповідно до п. 4 ст. 25 Закону № 504 за бажанням працівника відпустка без збереження зарплати в обов’язковому порядку надається:

— учасникам війни, особам, на яких поширюється чинність Закону № 3551, — тривалістю до 14 календарних днів щорічно;

— особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, статус яких установлений відповідно до Закону № 3551, — тривалістю до 21 календарного дня щорічно.

Тепер поговоримо про статуси осіб, визначені Законом № 3551.

Зауважимо, що до учасників війни віднесено, зокрема, працівників установ (організацій), які залучалися та брали безпосередню участь у забезпеченні проведення АТО, перебуваючи безпосередньо в районах АТО у період її проведення, у порядку, встановленому законодавством (п. 13 ч. 1 ст. 9 Закону № 3551). Підкреслимо: осіб, на яких поширюється чинність Закону № 3551, відокремлено в окрему категорію осіб, що не належать до ветеранів війни. Як правило, до них віднесені сім’ї військовослужбовців, які загинули.

При цьому Законом № 3551 окремо для кожної із вказаних категорій осіб передбачені певні пільги. Нормами вказаного Закону надання відпустки без збереження зарплати передбачено для учасників війни (п. 12 ч. 1 ст. 14 Закону № 3551); осіб, на яких поширюється чинність Закону № 3551 (п. 13 ч. 1 ст. 15 Закону № 3551); осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною (п. 22 ч. 1 ст. 16 Закону № 3551). Водночас Законом № 3551 не визначено право на відпустку без збереження зарплати для учасників бойових дій та інвалідів війни.

Надання відпустки без збереження зарплати вказаним категоріям осіб відповідно до Закону № 3551 повністю узгоджено із надання відпустки без збереження зарплати за підставою п. 4 ст. 25 Закону № 504.

Отже, відпустка без збереження зарплати за підставою п. 4 ст. 25 Закону № 504 може надаватися працівникам, які згідно із Законом № 3551 мають статус:

— учасника війни;

— особи, на яку поширюється чинність Закону № 3551;

— особи, яка має особливі заслуги перед Батьківщиною.

Увага! Працівники, які мають статус учасників бойових дій або інвалідів війни, не мають права на відпустку «за свій рахунок» за підставою п. 4 ст. 25 Закону № 504.

Натомість працівникам — учасникам бойових дій / інвалідам війни надається додаткова відпустка із збереженням зарплати тривалістю 14 календарних днів на рік (ст. 772 КЗпП, ст. 162 Закону № 504). Таке право в учасників бойових дій та інвалідів війни з’явилося з 06.06.2015 р. (із набранням чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня соціального захисту окремих категорій ветеранів війни» від 14.05.2015 р. № 426-VIII). Водночас з 06.06.2015 р. працівники із вказаними статусами втратили право на відпустку без збереження зарплати відповідно до п. 4 ст. 25 Закону № 504.

Проте працівники, які мають статус учасника бойових дій або інваліда війни, можуть скористатися відпусткою без збереження зарплати за іншими підставами ст. 25 Закону № 504 (крім п. 4 ст. 25 цього Закону) за наявності права на їх застосування.

Крім того, працівники — учасники бойових дій / інваліди війни мають право на відпустку «за свій рахунок» за підставою «сімейні обставини та інші причини» тривалістю до 15 календарних днів на рік, надання якої передбачено ст. 26 Закону № 504. Нагадаємо, що відпустка «за свій рахунок» за цією підставою надається за угодою між працівником і роботодавцем.

відпустка за свій рахунок, спеціальна підстава, учасник бойових дій, відпустка без збереження зарплати додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті
 Вхід в систему ×  Сесію завершено × Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю × Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони × (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi
Ви не авторизовані на сайті × Ця функція доступна тільки авторизованим користувачам. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.