(044) 581-10-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 11
  • № 10
  • № 9
  • № 8
  • № 7
  • № 6
  • № 5
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
17/33
Держслужбовець
Держслужбовець
Грудень , 2016/№ 12

Генеральна угода: для кого писано

Для яких установ положення Генеральної угоди, укладеної на 2016 — 2017 роки, є обов’язковими?

Нова Генеральна угода повинна була з’явитися більше трьох років тому. Проте переговори щодо її укладення затягнулися, і тільки 23 серпня 2016 року сторони досягли згоди з усіх ключових питань.

Цю Генеральну угоду укладено на 2016 — 2017 роки, а її положення є обов’язковими для суб’єктів, що перебувають у сфері дії сторін, які підписали її, у тому числі при розробці та укладенні галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів. Це прямо зазначено у ст. 9 Закону України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.93 р. № 3356-XII і розділі «Загальні положення» цієї Угоди.

Хто з суб’єктів перебуває у сфері дії сторін, які підписали Генеральну угоду на 2016 — 2017 роки? Це:

— 93 організації роботодавців та їх об’єднання (28 галузевих і 65 територіальних організацій), що представлені 4 всеукраїнськими об’єднаннями організацій роботодавців (див. додаток 1 до Генеральної угоди);

— 68 всеукраїнських об’єднань профспілок та їх членських організацій, що представлені 5 репрезентативними об’єднаннями профспілок (див. додаток 2 до Генеральної угоди);

— органи виконавчої влади, які представляє КМУ.

Як бачите, безпосередньо самі роботодавці та первинні профспілкові організації не беруть участі в колективних переговорах з укладення Генеральної угоди на державному рівні. Так, інтереси:

— роботодавців усіх форм власності представляють відповідні об’єднання організацій роботодавців зі всеукраїнським статусом в особі уповноважених ними органів;

— членів первинних профспілок — відповідні профспілки, що мають статус всеукраїнських профспілок, в особі уповноважених ними органів.

Висновок: Якщо представники сторін (через уповноважених осіб), які представляють інтереси установи, брали участь у підписанні Генеральної угоди (або згодом приєдналися до цієї Угоди), то її норми є обов’язковими для такої установи.

Якщо ж установа при укладенні Генеральної угоди не була представлена уповноваженими представниками ані з боку роботодавця, ані з боку профспілки, то вона не зобов’язана, але за бажання може враховувати положення Генеральної угоди при укладенні колективних договорів.

генеральна угода додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті
 Вхід в систему ×  Сесію завершено × Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю × Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони × (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi
Ви не авторизовані на сайті × Ця функція доступна тільки авторизованим користувачам. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.