(044) 581-10-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 11
  • № 10
  • № 9
  • № 8
  • № 7
  • № 6
  • № 5
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
20/33
Держслужбовець
Держслужбовець
Грудень , 2016/№ 12

Продовжені вікенди у травні та серпні 2017 року: як уряд рекомендує відзначати свята

Коментар до розпорядження Кабінету Міністрів України від 16.11.2016 р. № 850-р

Яскраві новорічні вітрини магазинів та зимові реклами явно натякають: до закінчення 2016 року залишилося зовсім небагато. Час готуватися до зустрічі Нового року! Це стосується і складання графіка роботи на 2017 рік. Кадровикам у такій справі допоможуть, зокрема, норми тривалості робочого часу за календарем п’ятиденного робочого тижня з двома вихідними днями в суботу та неділю (при однаковій тривалості часу роботи за день протягом робочого тижня) для 2017 року, наведені в листі Мінсоцполітики від 05.08.2016 р. № 11535/0/14-16/13 (далі — лист № 11535).

Проте в такому питанні Уряд не залишається осторонь. Нагадаємо про норму ч. 4 ст. 67 КЗпП: з метою створення сприятливих умов для використання святкових і неробочих днів (ст. 73 КЗпП), а також раціонального використання робочого часу КМУ не пізніше ніж за 3 місяці до таких днів може рекомендувати керівникам підприємств, установ та організацій перенести вихідні і робочі дні в порядку та на умовах, установлених законодавством, для працівників, яким установлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями.

Керуючись цим приписом, КМУ в розпорядженні, що коментується, пропонує роботодавцям оптимізувати робочий час у травні та серпні 2017 року (шляхом перенесення окремих робочих днів) при святкуванні у травні Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (Дня перемоги) та в серпні Дня незалежності України. Зауважимо, що в цьому випадку (на відміну від минулих років) урядове розпорядження з’явилося своєчасно — задовго до граничного строку, установленого ч. 4 ст. 67 КЗпП (не пізніше ніж за 3 місяці до святкових і неробочих днів, для сприятливого святкування яких переносять робочі та вихідні дні).

Що ж конкретно пропонує Уряд у розпорядженні, яке коментується? КМУ рекомендує перенести робочі дні з:

— понеділка 8 травня 2017 року — на суботу 13 травня 2017 року (при святкуванні Дня перемоги, відзначення якого відбудеться 9 травня 2017 року, вівторок);

— п’ятниці 25 серпня 2017 року — на суботу 19 серпня 2017 року (при святкуванні Дня незалежності України, відзначення якого відбудеться 24 серпня 2017 року, четвер).

Підкреслимо: зазначені перенесення можливо застосувати виключно щодо працівників, які працюють за п’ятиденним робочим тижнем з двома вихідними днями. Це прямий припис ч. 4 ст. 67 КЗпП, який застережений і в розпорядженні, що коментується. Крім того, вказане розпорядження не поширюється на органи Пенсійного фонду України, Укрпошту, Держказначейство та банки.

Увага! Розпорядження, що коментується, має рекомендаційний характер.

У зв’язку з цим у роботодавця є три варіанти:

— перенести робочі дні згідно з розпорядженням КМУ;

— розробити свій варіант подібних перенесень;

— працювати без жодних перенесень, тобто «за календарем».

Якщо роботодавець погоджується з першим варіантом (перенести робочі дні згідно з розпорядженням, що коментується), йому необхідно (ч. 5 ст. 67 КЗпП): не пізніше ніж за два місяці видати наказ (розпорядження) про перенесення робочих і вихідних днів в установі, що має бути погоджений із профспілкою.

Звертаємо увагу: у такому разі перенесення робочих днів у травні та серпні 2017 року не вплинуть на тривалість робочого часу в цих місяцях, первісно наведену в листі № 11535. Річ у тім, що перенесення, запропоновані в розпорядженні, яке коментується, здійснюються в межах одного місяця (окремо у травні 2017 року та окремо в серпні 2017 року).

Пам’ятайте: тривалість перенесеного робочого дня повинна повністю зберегтися.

Так, перенесений робочий день 08.05.2017 р. (понеділок) при 40-годинному робочому тижні скорочується на 1 годину (оскільки цей день є передсвятковим). Тому при перенесенні цього дня на 13.05.2017 р. (субота) має бути збережено таку саму тривалість робочого дня — 7 годин.

Тоді як тривалість робочого дня 25.08.2017 р. (п’ятниця) — 8 годин при 40-годинному робочому тижні. Тому при перенесенні цього дня на 19.08.2017 р. (субота) потрібно зберегти таку саму тривалість робочого дня (8 годин).

Наостанок зауважимо, що всі дії щодо виходу на роботу ваших співробітників повинні здійснюватися за зміненим у зв’язку з перенесеннями робочих і вихідних днів графіком роботи. Наприклад, згідно з наказом про надання щорічної відпустки останній день такої відпустки (з урахуванням продовження на святкові дні, що припали на період щорічної відпустки) припадає на 12.05.2017 р. У такій ситуації при п’ятиденному робочому тижні з вихідними днями в суботу та неділю працівник зобов’язаний стати до роботи 13.05.2017 р. (у суботу), як у день, що є для нього робочим.

перенесення робочих днів, графік роботи, норми тривалості робочого часу додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті
 Вхід в систему ×  Сесію завершено × Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю × Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони × (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi
Ви не авторизовані на сайті × Ця функція доступна тільки авторизованим користувачам. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.