(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
21/26
Держслужбовець
Держслужбовець
Серпень , 2017/№ 8

Держслужбовець переведений до іншого держоргану: чи «світить» йому грошова допомога до щорічної основної відпустки

http://tinyurl.com/y568vxq5
Коментар до листа Мінсоцполітики від 07.07.2017 р. № 1819/0/101-17/281

«Міграція» кадрів не оминає і держслужбу. А це, у свою чергу, іноді викликає питання, які не вирішити без допомоги Мінсоцполітики. Ситуація, яка розглядається нами, саме така, що й спричинила запит редакції до «трудового» відомства: «Держслужбовець переведений до іншого держоргану 13.03.2017 р. У 2017 році держслужбовець у колишнього роботодавця не використав щорічну основну відпустку і грошову допомогу до неї не отримував. При звільненні за переведенням держслужбовець виявив бажання, щоб грошову компенсацію за невикористані ним 20 календарних днів щорічної основної відпустки перерахували на рахунок іншого держоргану, до якого він переведений. Це і було зроблено.

З 22.06.2017 р. уже за новим місцем проходження держслужби йому надана щорічна основна відпустка тривалістю 20 календарних днів, яка оплачена із суми перерахованої компенсації за невикористану відпустку. Чи виплачувати держслужбовцю грошову допомогу у розмірі середньомісячної зарплати при наданні щорічної основної відпустки, оплачуваної за рахунок перерахованої суми компенсації за невикористану відпустку?»

Спершу пояснимо, що ситуація з перерахуванням грошової компенсації за невикористану частину щорічної основної відпустки з попереднього місця проходження держслужби до держоргану, до якого перевівся держслужбовець, цілком обґрунтована.

Нагадаємо: щорічні відпустки надаються держслужбовцям у порядку і на умовах, визначених законодавством про працю ( ст. 59 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 р. № 889-VIII, далі — Закон № 889). Отже, норми Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (далі — Закон № 504/96) про перерахування на рахунок іншого роботодавця грошової компенсації за невикористані працівником дні щорічних відпусток при переведенні його до іншого роботодавця повною мірою поширюються і на держслужбовців.

Так, у разі переведення працівника на роботу на інше підприємство грошова компенсація за невикористані ним дні щорічних відпусток за його бажанням має бути перерахована на рахунок підприємства, на яке перейшов працівник ( ч. 3 ст. 24 Закону № 504/96). При цьому якщо працівник, який переведений на роботу до іншого підприємства, повністю або частково не використав щорічні основну і додаткові відпустки й не одержав за них грошову компенсацію, то до стажу роботи, що надає право на щорічні основну і додаткові відпустки, зараховується час, за який він не використав ці відпустки за попереднім місцем роботи ( ч. 3 ст. 9 Закону № 504/96).

Тобто держслужбовець має право висловити бажання перевести грошову компенсацію за невикористані дні щорічної відпустки з попереднього місця проходження держслужби до держоргану, до якого він переводиться. У такому разі держслужбовець у держоргані, до якого він переведений, використовує дні щорічної відпустки, «зароблені» за попереднім місцем проходження держслужби. При цьому оплата за такі дні щорічної відпустки здійснюється новим роботодавцем за рахунок грошової компенсації за невикористані дні щорічної відпустки, перерахованої від попереднього роботодавця.

Саме таке джерело коштів для оплати днів щорічної відпустки і викликає запитання: чи допустимо виплатити держслужбовцю грошову допомогу («оздоровчі») при наданні йому днів щорічної основної відпустки, які оплачуються за рахунок грошової компенсації за невикористану щорічну основну відпустку, перерахованої з попереднього місця проходження держслужби?

Мінсоцполітики в листі, що коментується, надало ствердну відповідь. З його тексту можна зробити такий висновок.

За місцем держслужби після переведення держслужбовцю, якому надають дні щорічної основної відпустки, оплачувані за рахунок перерахованої з попереднього держоргану грошової компенсації за невикористану щорічну основну відпустку, можна і треба виплатити грошову допомогу у розмірі середньомісячної зарплати.

Щодо ситуації, описаної в запиті, держслужбовцю правомірно виплатити грошову допомогу у розмірі середньомісячної зарплати при наданні йому 20 календарних днів щорічної основної відпустки незважаючи на те, що дні такої відпустки оплачуються за рахунок грошової компенсації за невикористану щорічну основну відпустку, перерахованої при переведенні держслужбовця з іншого держоргану.

Ми з висновком Мінсоцполітики цілком згодні. Адже погодьтеся: новий роботодавець попри те, що джерелом фінансування щорічної основної відпустки є сума компенсації за неї, перерахована попереднім роботодавцем, надає держслужбовцю саме щорічну основну відпустку. У свою чергу, ст. 57 Закону № 889 зобов’язує держорган при наданні щорічної основної відпустки виплатити до неї грошову допомогу.

Єдина умова до такого надання — у 2017 році переведеному держслужбовцю не виплачувалася грошова допомога у попереднього роботодавця за відповідний робочий рік. Для цього рекомендуємо отримати довідку довільної форми від попереднього роботодавця.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
держслужбовець, переведення до іншого держоргану, грошова допомога, щорічна основна відпустка додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті