(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
18/27
Держслужбовець
Держслужбовець
Червень , 2017/№ 6

«Чорнобильські» відпускні включаємо до розрахунку «середньої»

http://tinyurl.com/y4e7hy5y
Коментар до листа Мінсоцполітики України від 03.10.2008 р. № 641/13/84-08

Лист, що коментується, стосується «чорнобильських» відпускних та їх участі в розрахунку «середньої» для оплати щорічної та інших додаткових відпусток.

Як відомо, згідно з п. 22 ст. 20 і п. 1 ст. 21 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в результаті Чорнобильської катастрофи» від 28.02.91 р. № 796-XII особи, які належать до 1 і 2 категорій постраждалих у результаті Чорнобильської катастрофи, мають право використовувати чергову відпустку в підходящий для них час, а також отримувати додаткові відпустки із збереженням заробітної плати строком на 14 робочих днів на рік.

Зауважимо, що зазначена відпустка не належить до виду щорічних відпусток, визначених п. 1 ст. 4 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (ср. 025069200). Тобто на неї не поширюються норми цього Закону, передбачені для щорічних відпусток, у тому числі щодо її поділу, перенесення на інший період, виплати грошової компенсації при звільненні.

«Чорнобильська» відпустка визначається як пільга і компенсація за шкоду, нанесену в результаті Чорнобильської катастрофи. Оплата такої відпустки чорнобильцям проводиться центрами з нарахування та виплати соціальних допомог, управліннями праці та соціального захисту населення районних (міських) держадміністрацій, виконкомів міських, районних у містах рад за місцем реєстрації громадян. Тобто ця відпустка оплачується працівнику за рахунок коштів державного бюджету.

Саме у зв’язку з тим, що витрати на «чорнобильську» відпустку компенсують роботодавцю з держбюджету, і виникло запитання: чи включається до розрахунку середньої зарплати для оплати днів щорічної відпустки сума оплати додаткової відпустки працівника-чорнобильця?

У листі, що коментується, Мінпраці відповідає: «чорнобильська» відпустка відноситься до виду інших додаткових відпусток, на час перебування у якій за працівником зберігається середній заробіток. А отже, така середня зарплата враховується при обчисленні відпускних для оплати часу щорічної відпустки.

Це випливає з п. 3 Порядку № 100, згідно з яким при визначенні середньої заробітної плати до розрахунку включаються виплати за час, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток.

Таким чином, доходимо висновку: для визначення розміру оплати за час щорічної відпустки:

— сума «чорнобильських» відпускних уключається до середньої заробітної плати;

— дні розрахункового періоду не зменшують на 14 днів «чорнобильської» відпустки.

Також доповнимо, що будь-який вид оплачуваної відпустки (наприклад, навчальна відпустка, попередня щорічна відпустка, творча відпустка тощо) уключається до розрахунку «середньої» для оплати щорічної відпустки.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
додаткова відпустка чорнобильцям, відпускні, відпустка зі збереженням зарплати додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті