Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Оплата праці в держорганах — 2017: перші уточнення

Трохименко Людмила, Бєлєвцова Людмила, експерти з питань оплати праці
Держслужбовець Березень, 2017/№ 3
Друк
Коментар до постанови КМУ від 08.02.2017 р. № 71

Спершу зазначимо, що у 2017 році зарплату держслужбовцям, працівникам обслуговуючого персоналу держорганів і працівникам патронатних служб у держорганах визначаємо згідно з постановою КМУ «Питання оплати праці працівників державних органів» від 18.01.2017 р. № 15 (далі — постанова № 15, застосовується з 01.01.2017 р.).

Щойно ми проаналізували постанову № 15 (див. «Держслужбовець», 2017, № 2, с. 3), як до неї постановою, що коментується, внесено зміни. До речі, «змінюючу» постанову також приписано застосовувати з 01.01.2017 р. Давайте розберемося із внесеними правками.

Посадові оклади держслужбовців

У Схемі посадових окладів на посадах державної служби за групами оплати праці з урахуванням юрисдикції державних органів у 2017 році, затвердженій постановою № 15, до групи оплати праці 5 додано посаду заступника керівника апарату місцевої державної адміністрації. Одночасно для посад позиції, до якої віднесено і вказану посаду, збільшені розміри окладів. Так, для посад заступника керівника департаменту, головного управління, служби і заступника керівника апарату місцевої державної адміністрації (група оплати праці 5) розмір посадового окладу складає:

— у держорганах, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, — 8250 грн. (раніше — 8100 грн.);

— у держорганах, юрисдикція яких поширюється на територію однієї або кількох областей, м. Київ або м. Севастополь, — 6800 грн. (раніше — 6250 грн.);

— у держорганах, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів, міст обласного значення, — 5000 грн. (раніше — 4700 грн.).

Крім того, в держорганах, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів, міст обласного значення, збільшені оклади для посад, віднесених до груп оплати праці 6 і 7:

— «керівник управління у складі департаменту, головного управління, служби» — 4100 грн. (замість 3900 грн.);

— «заступник керівника управління у складі департаменту, головного управління, служби» — 4050 грн. (замість 3700 грн.);

— «керівник відділу у складі департаменту, головного управління, служби, самостійного управління» — 4000 грн. (замість 3500 грн.);

— «заступник керівника відділу у складі департаменту, головного управління, служби, самостійного управління» — 3900 грн. (замість 3300 грн.);

— «завідувач сектору у складі департаменту, головного управління, служби, самостійного управління і відділу» — 3850 грн. (замість 3100 грн.);

— «головний спеціаліст державного органу» — 3200 грн. (замість 3085 грн.).

Зверніть увагу: оскільки постанова, що коментується, застосовується з 01.01.2017 р., то і за вказаними вище посадами розміри окладів мають бути встановлені в наведеному збільшеному розмірі із січня 2017 року. Отже, зарплатні виплати за січень (в окремих випадках — за лютий) 2017 року доведеться перерахувати з урахуванням нововведень постанови, що коментується.

Внесені зміни і в Перелік посад державної служби, що прирівнюються до відповідних груп оплати праці, затверджений постановою № 15:

— з групи оплати праці 5 вилучено посади завідувачів самостійних секторів. А ось у групу оплати праці 4, навпаки, додатково вписано згадку про сектори. Такими правками врегульована невідповідність, яка раніше існувала щодо посади завідувача самостійного сектору. Тепер указана посада прописана в групі оплати праці 4 і в Схемі посадових окладів — 2017, і в Переліку посад держслужби по групах оплати праці — 2017 (до правок у Переліку вказана посада належала до групи оплати праці 5);

— у групах оплати праці 4 і 5 згадку про структурні підрозділи апарату місцевих державних адміністрацій замінено на визначення про апарати місцевих державних адміністрацій, самостійних структурних підрозділів апарату місцевих державних адміністрацій.

Стимулюючі виплати держслужбовцям

Викладено у новій редакції абз. 2 п. 7 Положення про застосування стимулюючих виплат державним службовцям, затвердженого постановою № 15. Тепер указана норма звучить так: «Надбавка за виконання особливо важливої роботи встановлюється на відповідний строк згідно з наказом (розпорядженням) керівника державної служби в державному органі». Тут, скоріше, йдеться про уточнення. Річ у тому, що до останніх правок у цій нормі відповідний наказ приписано було видавати керівнику держоргану.

Оклади працівників обслуговуючого персоналу

Зі Схеми посадових окладів працівників держорганів, що виконують функції з обслуговування, наведеної в постанові № 15, вилучено посаду фахівця зі зв’язків з громадськістю та пресою.

І на закінчення нагадаємо важливі моменти, на які треба звернути увагу бухгалтерові у зв’язку з підвищенням окладів.

На що вплине збільшення посадових окладів вищезгаданим категоріям держслужбовців? Передусім на суми виплат, що встановлюються в процентному відношенні до посадових окладів (за їх наявності). Суми надбавки за вислугу років, як обов’язкової виплати, збільшуються однозначно. А ось розміри виплат, що встановлюються в межах економії фонду оплати праці, на думку Мінсоцполітики, не перераховують. До них належать місячні премії і додаткові стимулюючі виплати держслужбовцям: надбавки за інтенсивність праці і надбавки за виконання особливо важливої роботи. Проте ми вважаємо, що за рішенням керівника, якщо дозволяють фінансові можливості затвердженого фонду оплати праці, надбавки за інтенсивність праці й надбавки за виконання особливо важливої роботи за січень 2017 року, які були встановлені у % до окладу, також підлягають перерахунку від нового розміру окладу. Наприклад, гарантованою в розмірі 50 % посадового окладу є виплата надбавки за виконання особливо важливої роботи держслужбовцям з функціями з надання різних видів соцдопомоги структурних підрозділів з питань соцзахисту населення районних держадміністрацій, установленого згідно з постановою КМУ від 09.11.2016 р. № 811.

Крім того, доведеться перерахувати і виплачені відпускні до відпустки, початок якої припав на січень або лютий 2017 року. Річ у тому, що зі зміною посадових окладів у бік збільшення зміниться і коефіцієнт коригування зарплати в розрахунковому періоді згідно з «коригуючим» п. 10 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ № 100 (ср. 025069200). При цьому не забувайте, що для держслужбовців із розрахункового періоду вилучаємо період до травня 2016 року згідно з абз. 7 і 8 п. 2 Порядку № 100 (період до зміни структури зарплати з одночасним підвищенням посадових окладів). Тобто, наприклад, для січневої відпустки розрахунковим періодом буде травень — грудень 2016 року.

А ось матдопомогу, виплачену в січні 2017 року в розмірі середньомісячного заробітку, коригувати на коефіцієнт підвищення окладу не треба (така виплата не є збереженням середньої зарплати). Не підлягає коригуванню і нарахована та виплачена в січні 2017 року компенсація за невикористану відпустку.

Якщо ж матдопомога в розмірі середньомісячного заробітку і компенсація за невикористану відпустку були нараховані і виплачені в лютому 2017 року, то їх треба перерахувати, оскільки в розрахунковому періоді для їх визначення вже братиме участь січень-2017. Тобто при розрахунку середньої зарплати:

1) потрібно уточнити нову суму зарплати за січень-2017 з урахуванням донарахованих у лютому сум;

2) зарплату за місяці розрахункового періоду по грудень-2016 (включно) доведеться відкоригувати на новий коефіцієнт підвищення посадових окладів.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі