Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Надбавка за «трудодосягнення» в ОТГ виплачується: позиція Мінсоцполітики

Бєлєвцова Людмила, експерт з питань оплати праці
Держслужбовець Березень, 2017/№ 3
Друк
Коментар до листа Мінсоцполітики від 19.12.2016 р. № 21289/0/2-16/28

Процес об’єднання територіальних громад породжує запитання не лише організаційного характеру, але й працеоплатного. Якраз на одному із зарплатних запитань у цій сфері і сфокусований лист, що коментується, а саме: чи належить посадовим особам і спеціалістам об’єднаних територіальних громад (далі — ОТГ) надбавка за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи? Мінсоцполітики відповідає ствердно. Раніше про такий підхід йшла мова в консультації фахівця цього Міністерства (див. «Бюджетна бухгалтерія», 2016, № 40, с. 29). Давайте розберемося з аргументами на користь «міністерського» висновку із наведеного питання.

Для цього звернемося до постанови КМУ «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 р. № 268 (далі — постанова № 268). В абз. 4 п. 1 цієї постанови (з урахуванням змін, внесених постановою КМУ від 24.06.2016 р. № 386) вказано: умови оплати праці посадових осіб ОТГ визначаються відповідним органом місцевого самоврядування виходячи з умов оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування та схем посадових окладів згідно з додатками 50 «Схема посадових окладів керівних працівників і спеціалістів апарату міських (окрім мм. Києва та Севастополя) рад та їх виконавчих комітетів» і 51 «Схема посадових окладів працівників і спеціалістів департаментів, самостійних управлінь, відділів, виконавчих органів міських (окрім мм. Києва та Севастополя) рад».

Як випливає з вказаної норми, при визначенні зарплати посадових осіб і спеціалістів ОТГ слід орієнтуватися на «схемні» посадові оклади, наведені в додатках 50 і 51 до постанови № 268, а також на умови оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування. При цьому в листі, що коментується, уточнюється, що умови оплати праці посадових осіб ОТГ прирівняно до умов оплати праці (не лише щодо визначення розмірів посадових окладів) відповідних працівників апаратів міських (окрім мм. Києва і Севастополя) рад і їх виконавчих органів, департаментів, самостійних управлінь, відділів.

Так от, посадові особи і спеціалісти апаратів міських (окрім мм. Києва і Севастополя) рад і їх виконавчих органів, департаментів, самостійних управлінь, відділів мають право на надбавку за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи.

Справа в тому, що надбавка за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи в розмірі до 50 % посадового окладу з урахуванням надбавок за ранг і вислугу років належить, зокрема, керівникам структурних підрозділів, їх заступникам і спеціалістам (п.п. «в» п.п. 1 п. 2 постанови № 268). Така надбавка не виплачується лише сільським, селищним головам, їх заступникам та іншим керівним працівникам і спеціалістам апарату сільських і селищних рад та їх виконавчих органів, тобто працівникам, «схемні» посадові оклади для яких вказані в додатку 54 до постанови № 268 (абз. 3 п.п. «в» п.п. 1 п. 2 цієї постанови).

Увага! Посадовим особам і спеціалістам ОТГ може виплачуватися надбавка за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи в розмірі до 50 % посадового окладу з урахуванням надбавок за ранг і вислугу років.

По-перше, згідно з листом, що коментується, посадові особи і спеціалісти ОТГ, оклади яких встановлюють на підставі додатків 50 і 51 до постанови № 268, в умовах оплати праці прирівняні до відповідних працівників апаратів міських (окрім мм. Києва і Севастополя) рад та їх виконавчих органів, департаментів, самостійних управлінь, відділів. Оскільки останні мають право на надбавку за високі досягнення у праці / за виконання особливо важливої роботи, то така надбавка також належить посадовим особам і спеціалістам ОТГ.

По-друге, посадові особи і спеціалісти ОТГ не підпадають під обмежувальні норми абз. 3 п.п. «в» п.п. 1 п. 2 постанови № 268 щодо виплати цієї надбавки.

Виходить, що посадові особи і спеціалісти апарату сільських та селищних рад (їх виконавчих органів), які увійшли до складу ОТГ, отримали право на надбавку за високі досягнення у праці / за виконання особливо важливої роботи з моменту нарахування їм зарплати за новими правилами, зокрема зі встановленням окладів на підставі додатків 50 і 51 до постанови № 268.

У той же час для посадових осіб і спеціалістів апарату сільських і селищних рад (їх виконавчих органів), які ще не увійшли до складу ОТГ, працеоплатні моменти залишилися незмінними. Їм, зокрема, оклади встановлюють, відштовхуючись від додатка 54 до постанови № 268. Отже, таким категоріям працівників не виплачується надбавка за високі досягнення у праці / за виконання особливо важливої роботи.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі