(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
11/24
Держслужбовець
Держслужбовець
Квітень , 2018/№ 4

Донор на новому місці роботи просить пільги за «колишні заслуги»

http://tinyurl.com/y3xzgoos
У квітні 2018 року до установи прийнято двох працівників, які в лютому 2018 року здавали кров. Один із них на той момент був безробітним, а інший — офіційно працевлаштованим, але додатковий день відпочинку на попередньому місці роботи не використав. Чи можна надати таким працівникам додатковий день відпочинку зі збереженням середнього заробітку?

Спершу коротко нагадаємо про пільги і гарантії, які належать донорам. Згідно зі ст. 124 КЗпП і ст. 9 Закону України «Про донорство крові та її компонентів» від 23.06.95 р. № 239/95-ВР (далі — Закон про донорство) працівник-донор має право на:

— звільнення від роботи зі збереженням середнього заробітку в «донорські» дні (день медобстеження і день здавання крові);

— надання додаткового оплачуваного дня відпочинку;

— додаткові пільги за систематичне і безоплатне здавання крові;

— преференції для почесних донорів.

Якщо особа на момент донорства перебуває в трудових відносинах, то вона має попередити роботодавця заздалегідь: подати заяву не пізніше ніж за 3 дні до медобстеження, у якій слід зазначити дату медобстеження і здавання крові, а також бажаний додатковий день відпочинку (ст. 14 Закону про донорство).

Після здавання крові або її компонентів донорові видається довідка про надання пільг (ф. № 435/о). Така довідка є підтвердженням донорства і підставою для надання трудових гарантій, зокрема днів відпочинку.

Увага! Пільги, перераховані в ст. 9 Закону про донорство, надаються працівникам їх роботодавцями.

Тобто пільги і гарантії донорові повинен забезпечувати роботодавець, з яким такий працівник перебуває в трудових відносинах на момент донорства. Якщо донор не використав свій день (дні) відпочинку на попередньому місці роботи, то цей день «згорає». Новий роботодавець не зобов’язаний надавати такий оплачуваний відпочинок. Адже надання за новим місцем роботи передбачених ст. 9 Закону про донорство пільг, якими працівник не скористався за попереднім місцем роботи, законодавством не передбачено.

Пам’ятайте! Донорам також належать і інші пільги. Їх отримують ті, хто протягом року безоплатно здає кров та (або) її компоненти в сумарній кількості, що дорівнює двом разовим максимально допустимим дозам (ст. 10 Закону про донорство).

Такі особи мають право на:

— допомогу по тимчасовій непрацездатності у зв’язку із захворюванням у розмірі 100 % середньої зарплати незалежно від стажу роботи (див. лист Виконавчої дирекції Київського міського відділення ФСС з ТВП від 16.09.2011 р. № 2701-07);

— першочергове придбання путівок для санаторно-курортного лікування за місцем роботи і першочергове лікування в закладах охорони здоров’я, що перебувають у державній власності.

Ці пільги надають протягом року після здавання крові та (або) її компонентів у зазначеній кількості. Причому ця законодавча норма сформульована без прив’язки до статусу працівника (на відміну від днів відпочинку, що надаються згідно зі ст. 9 Закону про донорство. Пільга надається за здавання крові та/або її компонентів у зазначеній кількості і діє протягом року.

На нашу думку, в ситуації із новоприйнятим працівником-донором норма ст. 10 Закону про донорство працює. Тобто якщо донор здавав кров до укладення трудового договору (контракту) з новим роботодавцем, виконав вказану норму кровоздачі (дві разові максимально допустимі дози) і з того часу ще не минув рік, то він має право на зазначені пільги.

Відмітимо, що максимально допустима доза визначена п.п. 3.1 Порядку медичного обстеження донорів крові та (або) її компонентів, затвердженого наказом МОЗ від 01.08.2005 р. № 385, і дорівнює:

— для крові — 450 мл, без урахування крові, узятої для аналізів (до 40 мл);

— для плазми — 600 мл, без урахування крові, узятої для аналізів (до 40 мл).

Свій статус і дату здавання крові донор повинен підтвердити довідкою про надання пільг за формою № 435/о. У екс-безробітного донора така довідка (довідки) залишилася на руках, тому надати її (їх) оригінал йому не складе труднощів.

А ось працівник-донор, який раніше працював в іншій установі, повинен був віддати таку довідку колишньому роботодавцеві. У такому разі попросіть його принести оригінал довідки (якщо це можливо) або копію (бажано завірену, хай і колишнім роботодавцем). Без довідки пільги не надаються!

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
донор, нове місце роботи, додатковий день відпочинку додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті