Як вийти із відпустки до 3 років на неповний робочий час

В обраному У обране
Друк
Усенко Олена, головний спеціаліст сектору режимів праці, відпочинку та норм праці Департаменту заробітної плати та умов праці Міністерства соціальної політики України
Держслужбовець Квітень, 2018/№ 4
Працівниця перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею 3 років. Зараз дитині 2 роки (3 роки виповниться 20.03.2019 р.), і жінка бажає повернутися до роботи на умовах неповного робочого дня (4 години з понеділка по п’ятницю, 20-годинний робочий тиждень) з 26.03.2018 р. Як краще оформити її вихід на роботу?

У загальному випадку відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею 3 років закінчується в день виповнення дитині 3 років. Тобто по закінченню цієї відпустки працівниця має стати до роботи у найближчий робочий день, наступний після виповнення дитині 3 років (лист Мінпраці від 17.08.2010 р. № 246/13/116-10).

У випадку, наведеному в запитанні, для працівниці відпустка для догляду за дитиною до 3 років закінчується 20.03.2019 р. (середа), тобто в день виповнення її дитині 3 років. Відповідно за стандартною п’ятиденкою або шестиденкою вона повинна вийти на роботу 21.03.2019 р. (четвер).

Водночас чинне законодавство не забороняє жінці до закінчення відпустки для догляду за дитиною до 3 років за її бажанням вийти на роботу, а згодом знову піти у цю відпустку.

У випадку, наведеному в запитанні, жінка, для якої відпустка для догляду за дитиною до 3 років ще не закінчилася, бажає вийти на роботу на умовах неповного робочого часу. Розглянемо два можливі способи кадрового оформлення такого повернення працівниці на роботу.

Спосіб 1. Працівниця, не перериваючи відпустку для догляду за дитиною до 3 років, виходить на роботу на умовах неповного робочого часу.

Цей варіант прямо передбачений ч. 8 ст. 179 КЗпП: за бажанням жінки в період її перебування у відпустці для догляду за дитиною вона може працювати на умовах неповного робочого часу або вдома.

При цьому робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників (ч. 3 ст. 56 КЗпП). Це означає: працівниця, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до 3 років та вийшла на роботу на умовах неповного робочого часу, має право на «працеоплатні» пільги і гарантії, передбачені трудовим законодавством для працюючих жінок, на щорічну відпустку, соціальну додаткову відпустку на дітей (за наявності відповідних підстав), додаткову відпустку у зв’язку із навчанням.

Проте щоб скористатися цими відпустками (щорічною відпусткою, соціальною додатковою відпусткою на дітей, додатковою відпусткою у зв’язку із навчанням), жінці необхідно перервати відпустку для догляду за дитиною до 3 років, скористатися щорічною (соціальною на дітей, навчальною) відпусткою, а потім знову за бажанням оформити відпустку для догляду за дитиною до 3 років. Пояснюється це тим, що працівниця не може перебувати у двох відпустках одночасно.

Ще один недолік такого варіанту виходу працівниці на роботу. Листок непрацездатності не видається для догляду за хворою дитиною в період відпустки для догляду за дитиною до 3 років (п. 3.15 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ від 13.11.2001 р. № 455). Тобто жінці, яка працює на умовах неповного робочого часу, не перериваючи відпустку для догляду за дитиною до 3 років, не належить і не підлягає оплаті лікарняний по догляду за хворою дитиною.

Більш того, спосіб, коли жінка виходить на роботу на умовах неповного робочого часу, не перериваючи відпустку для догляду за дитиною до 3 років, раніше використовувався для збереження допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку. Річ у тому, що колишня редакція ч. 8 ст. 179 КЗпП передбачала збереження допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку (130 грн.) тільки в разі, якщо працівниця стане до роботи на умовах неповного робочого часу, не перериваючи відпустку для догляду за дитиною до 3 років. На сьогодні допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку не виплачують!

Не плутайте допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку (130 грн.) із допомогою при народженні дитини (загальна сума 41280 грн.). Річ у тому, що допомога при народженні дитини виплачується і зараз незалежно від того, стала до роботи матір такої дитини чи ні (ст. 11 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» від 21.11.92 р. № 2811-XII).

У зв’язку із тим, що допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку не виплачують, а також з тим фактом, що в разі виходу працівниці на неповний робочий час без переривання відпустки для догляду за дитиною до 3 років їй не належить допомога по догляду за хворою дитиною, ми рекомендуємо застосовувати інший спосіб. Про нього — далі.

Спосіб 2. Працівниця перериває відпустку для догляду за дитиною до 3 років і виходить на роботу на умовах неповного робочого часу.

Жінка до досягнення її дитиною 3 років може кілька разів переривати відпустку для догляду за дитиною до 3 років і виходити на роботу, а потім знову повертатися в таку відпустку. При цьому вона може вийти на роботу як на повний робочий день, так і на умовах неповного робочого часу (неповного робочого дня, неповного робочого тижня, поєднання неповного робочого дня і неповного робочого тижня).

Пам’ятайте про норму ч. 1 ст. 56 КЗпП: на прохання жінки, яка має дитину віком до 14 років, роботодавець зобов’язаний установити їй неповний робочий день або неповний робочий тиждень (їх поєднання).

Тому роботодавець має задовольнити прохання жінки перервати відпустку для догляду за дитиною до 3 років і виходу на роботу на умовах неповного робочого часу. У такому випадку діє ч. 3 ст. 56 КЗпП: робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників.

Отже, працівниця, яка перервала відпустку для догляду за дитиною до 3 років і вийшла на роботу на умовах неповного робочого часу, має усі права і гарантії як працююча жінка. Зокрема, вона має право на щорічну відпустку, соціальну додаткову відпустку на дітей (за наявності відповідних підстав, як-то: жінка, яка працює і має двох дітей віком до 15 років, одинока матір тощо), додаткову навчальну відпустку.

І головне: жінка, яка перервала відпустку для догляду за дитиною до 3 років і вийшла на роботу на умовах неповного робочого часу, має право на допомогу по тимчасовій непрацездатності, по догляду за хворою дитиною. Річ у тому, що в цьому випадку жінка перервала відпустку для догляду за дитиною до 3 років. А тому вона як така, що не перебуває у цій відпустці, має право на оплату лікарняного по догляду за хворою дитиною.

Також відзначимо: незважаючи на те, що жінка перервала відпустку для догляду за дитиною і вийшла на роботу, їй продовжують виплачувати допомогу при народженні дитини до 3 років (41280 грн.).

Який спосіб обрати? Рекомендуємо застосовувати другий спосіб: жінка перериває відпустку для догляду за дитиною до 3 років і виходить на роботу на умовах неповного робочого часу. Завдяки цьому працівниця отримує увесь пакет трудових благ, зокрема право на оплату лікарняного по догляду за хворою дитиною.

Оформлюється такий вихід на роботу таким чином: працівниця пише заяву з проханням перервати їй відпустку для догляду за дитиною до 3 років і одночасно вказує, що бажає вийти на роботу на умовах неповного робочого часу, а роботодавець готує відповідний наказ.

До досягнення дитиною 3 років (у нашому випадку 3 роки дитині виповниться 20.03.2019 р.) працівниця знову може оформити відпустку для догляду за дитиною до 3 років. Про це вона повідомляє у заяві, на підставі якої роботодавець готує наказ про надання їй відпустки для догляду за дитиною до 3 років.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити