(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
 • № 10
 • № 9
 • № 8
 • № 7
 • № 6
 • № 5
 • № 4
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
 • У обране
 • Друк
 • Шрифт
 • Колір фону
 • Коментарі 0
 • В розробці
2/19
Держслужбовець
Держслужбовець
Листопад , 2018/№ 11

Отримання заборгованої заробітної плати від держави не є суттєвою зміною у майновому стані*

Постанова Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 14.03.2018 р., провадження № 3/500/218/18, справа № 500/671/18 (витяг)

* Назва матеріалу редакційна. — Прим. ред.

<…>

07.02.2018 року до суду з Апеляційного суду Одеської області після визначення підсудності надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2.

Так, з матеріалів справи вбачається, що 22.01.2018 р. о/у відділу УЗЕ в Одеській області ДЗЕ НП України ОСОБА_3 складено протокол № 105 про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відносно ОСОБА_2 за ознаками адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, в якому зазначено, що ОСОБА_2, перебуваючи на посаді керівника апарату N-ського районного суду Одеської області, тобто будучи державним службовцем, в порушення ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», не повідомила Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) про суттєві зміни у майновому стані, а саме заробітну плату за грудень 2016 року у розмірі 91755,30 грн., що перевищує 50 прожиткових мінімумів (мінімальних заробітних плат у старій редакції, яка була чинна у 2016 р.), встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року.

Притягувана ОСОБА_2 проти притягнення її до адміністративної відповідальності заперечувала з підстав, викладених у письмових поясненнях, та у судовому засіданні свою вину у вчиненні зазначеного адміністративного правопорушення не визнала та пояснила, що вона не мала наміру приховувати свої доходи за грудень, свої доходи вона зазначила у декларації за 2016 р., відсутній умисел на вчинення вказаного порушення. Також зазначила, що до отриманої у грудні суми входить заробітна плата за вересень-листопад 2016 р., окрім зарплати за грудень 2016 р. Просила суд закрити справу про адміністративне правопорушення в зв’язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.

Прокурор в судовому засіданні підтримав позицію, викладену в протоколі про адміністративне правопорушення. Зазначив, що в діях ОСОБА_2, яка не повідомила про суттєві зміни в її майновому стані, вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП. Прокурор пояснив, що для складу даного правопорушення не є необхідним наявність умислу та протиправних наслідків, з огляду на те, що мова йде не про корупційне правопорушення, а про правопорушення, пов’язане з корупцією, яке має формальний склад.

Начальник відділу УЗЕ в Одеській області ОСОБА_4 підтримав позицію прокурора та наполягав на притягненні ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності.

<…>

Зареєструйтесь

для того, щоб читати статтю повністю.

Зареєструватися

Вже зареєстровані? Увійти з паролем

отримання заборгованої зарплати, отримання доходу, суттєві зміни у майновому стані, корупційне правопорушення, притягнення до адміністративної відповідальності, наявність умислу, подання повідомлення, подання декларації додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Коментарі до статті