(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
 • № 10
 • № 9
 • № 8
 • № 7
 • № 6
 • № 5
 • № 4
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
 • У обране
 • Друк
 • Шрифт
 • Колір фону
 • Коментарі 0
 • В розробці
19/19
Держслужбовець
Держслужбовець
Листопад , 2018/№ 11

Про офіційне працевлаштування ВПО без трудової книжки

Через тривалі у часі військові дії на сході України для багатьох юристів та фахівців із кадрів різних державних органів досі залишається актуальним питання правильного оформлення на роботу внутрішньо переміщених осіб без наявності трудової книжки. Які діють норми законодавства, яка є практика їх застосування та наскільки готові до цього місцеві держадміністрації й органи місцевого самоврядування? Які тепер діють нові правила розгляду звернень в СБУ, що стосуються також вимушених переселенців? Про це та інше дізнаємося докладніше.

ДОКУМЕНТИ СТАТТІ

Конституція — Конституція України від 28.06.96 р. № 254к/96-ВР (із змінами).

Закон № 1706 — Закон України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від 20.10.2014 р. № 1706-VII.

Закон «Про звернення громадян» — Закон «Про звернення громадян» від 02.10.1996 р. № 393/96-ВР.

Інструкція — Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників, затверджена наказом Мінпраці, Мін’юсту та Мінсоцзахисту № 58 від 29.07.93 р.

Інструкція № 875 — Інструкція про порядок організації та здійснення контролю за виконанням документів у Службі безпеки України, затверджена наказом Центрального управління Служби безпеки України від 29 грудня 2014 року № 875.

Постанова № 81 — постанова КМУ від 4 березня 2015 року № 81 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, які переміщуються з районів проведення антитерористичної операції».

Постанова № 245 — постанова КМУ від 3 квітня 1993 року № 245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій».

Дуже часто перед юристами і кадровиками постає запитання: як діяти в ситуації, коли людина прибула із зони проведення АТО, має наміри працевлаштуватися, але не має при собі трудової книжки?

Адже відповідно до ст. 43 Конституції України кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. А держава створює умови для повного здійснення громадянами права на працю, гарантує рівні можливості у виборі професії та роду трудової діяльності.

Тож у цій ситуації одразу слід правильно визначити статус такої особи. А допоможе в цьому Закон № 1706 (ч. 4 ст. 7), що передбачає забезпечення реалізації прав зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб на зайнятість, пенсійне забезпечення, загальнообов’язкове державне соціальне страхування, соціальні послуги, освіту.

Внутрішньо переміщена особа, яка звільнилася з роботи (припинила інший вид зайнятості), за відсутності документів, що підтверджують факт звільнення (припинення іншого виду зайнятості), періоди трудової діяльності та страхового стажу, реєструється як безробітна та отримує допомогу по безробіттю, соціальні та інші послуги за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням на випадок безробіття відповідно до законодавства.

Внутрішньо переміщена особа, яка не звільнилася з роботи (не припинила інший вид зайнятості), у разі неможливості продовження роботи (іншого виду зайнятості) за попереднім місцем проживання

для набуття статусу безробітного та отримання допомоги по безробіттю та соціальних послуг за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням на випадок безробіття може припинити трудові відносини, надавши нотаріально посвідчену письмову заяву про припинення працівником трудових відносин з підтвердженням того, що ця заява таким громадянином надіслана роботодавцю рекомендованим листом (з описом вкладеної до нього такої заяви). У разі припинення приймання поштових відправлень на/з території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення у зв’язку з обставинами, визначеними у статті 1 цього Закону, така заява подається до відповідного районного, міськрайонного, міського, районного у місті центру зайнятості за місцем проживання внутрішньо переміщеної особи.

ДУБЛІКАТ ТРУДОВОЇ КНИЖКИ: КОМУ І ЯК ОТРИМАТИ?

Інструкцією передбачено цікаву норму, яка стосується внутрішньо переміщених осіб. Так, у п. 5 Інструкції «Дублікат трудової книжки» (серед іншого) є п.п. 5.6, на який варто звернути увагу: «Дублікат трудової книжки також може бути виданий за новим місцем роботи у зв’язку з відсутністю доступу до трудової книжки працівника внаслідок надзвичайної ситуації, передбаченої Кодексом цивільного захисту України, або проведення антитерористичної операції на території, де працював працівник. Дублікат видається на підставі заяви працівника та отриманої ним у письмовому вигляді інформації зі штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації про виникнення надзвичайної ситуації або Антитерористичного центру при Службі безпеки України про проведення антитерористичної операції на території, де працював працівник, що надається в довільній формі. У разі відновлення доступу до трудової книжки записи з дубліката про періоди роботи переносяться до трудової книжки. При цьому на першій сторінці дубліката робиться напис: «Дублікат анульовано», посвідчується печаткою роботодавця за останнім місцем роботи працівника та дублікат повертається його власнику.»

Зареєструйтесь

для того, щоб читати статтю повністю.

Зареєструватися

Вже зареєстровані? Увійти з паролем

внутрішньо переміщені особи, оформлення на роботу, трудова книжка, дублікат трудової книжки, відновлення трудової книжки, пересилання трудової книжки, правила розгляду звернень додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Коментарі до статті