(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
 • № 9
 • № 8
 • № 7
 • № 6
 • № 5
 • № 4
 • № 3
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
 • У обране
 • Друк
 • Шрифт
 • Колір фону
 • Коментарі 0
 • В розробці
9/14
Держслужбовець
Держслужбовець
Жовтень , 2018/№ 10

27 відповідей на запитання щодо проведення оцінювання*

* За матеріалами форуму запитань щодо визначення результатів службової діяльності державних службовців: http://udl.despro.org.ua. — Ключові показники ефективності. Відповіді на запитання надані працівниками Генерального департаменту управління персоналом на державній службі Національного агентства з питань державної служби.

ДОКУМЕНТИ СТАТТІ

Закон України «Про державну службу» — Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 р. № 889.

Типовий порядок — Типовий порядок проведення оцінювання результатів службової діяльності державних службовців, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 23.08.2017 р. № 640 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 14.03.2018 р. № 185).

1. Чи потрібно затверджувати окремими наказами Висновки щодо результатів оцінювання (додаток 7 до Типового порядку) відповідно до категорій посад (груп оплати праці), враховуючи те, що результати службової діяльності безпосередніх керівників оцінюються після визначення результатів оцінювання підпорядкованих їм державних службовців? Коли мають затверджуватися Висновки щодо результатів оцінювання (додаток 7 до Типового порядку)? У такому випадку скільки має бути наказів про затвердження результатів оцінювання? Чи не буде порушенням, якщо Висновки щодо результатів оцінювання (додаток 7 до Типового порядку) будуть затверджені загальним наказом щодо результатів такого оцінювання із списком державних службовців, які підлягають преміюванню, та зазначенням розміру премії?

Відповідно до абзацу восьмого пункту 4 Типового порядку служба управління персоналом державного органу, серед іншого, готує проект наказу суб’єкта призначення про затвердження результатів такого оцінювання із списком державних службовців, які підлягають преміюванню, та зазначенням розміру премії.

Отже, результати оцінювання, визначені у висновках, а також самі Висновки (додаток 7 до Типового порядку) державних службовців, посади яких віднесені до категорії «Б» або «В», затверджуються одним наказом суб’єкта призначення, яким також затверджується список державних службовців, які підлягають преміюванню, із зазначенням розміру премії.

2. Хто повинен проводити оцінювання державного службовця, який виконує обов’язки тимчасово відсутнього працівника (начальника власного відділу) без звільнення від основних трудових обов’язків?

Такого державного службовця має оцінювати відповідно до його основної посади керівник вищого рівня (керівник структурного підрозділу, у складі якого перебуває цей відділ).

3. Хто повинен проводити оцінювання державного службовця категорії «В» у разі, коли керівник (заступник начальника Управління — начальник відділу) прийнята на обійману посаду 07.09.2018 р., чи має вона право проводити у своєму відділі оцінювання, адже сама вона не підлягає оцінюванню? Чи буде проводити Начальник Управління?

Відповідно до Типового порядку оціночна співбесіда проводиться безпосереднім керівником та керівником самостійного структурного підрозділу. Термін роботи безпосереднього керівника в конкретному органі для процедури оцінювання не має значення. Має значення факт, стан та якість виконання завдань і ключових показників.

4. У зв’язку з тим, що висновки за результатами оцінювання затверджуються наказом, виникає таке запитання. Підкажіть, будь ласка, оригінали висновків зберігаються в особових справах державних службовців або підшиваються до наказу, яким їх затверджено? Тоді в особові справи — завірені копії висновків?

Пунктом 35 Типового порядку передбачено, що копія затвердженого висновку щодо результатів оцінювання службової діяльності державного службовця, який займає посаду державної служби категорії «Б» або «В», зберігається в особовій справі державного службовця.

5. Хто проводить оцінювання державних службовців, які займають посади державної служби категорії «Б» та «В» в апараті районної державної адміністрації, а саме: начальника юридичного відділу, завідувача сектору оборонної та режимно-секретної роботи, головного спеціаліста з питань запобігання та виявлення корупції, які підпорядковуються безпосередньо голові райдержадміністрації, а призначаються керівником апарату?

Відповідно до пункту 32 Типового порядку оцінювання державних службовців покладено на безпосереднього керівника (у вашому випадку — це Голова МДА), а результати оцінювання затверджує своїм наказом суб’єкт призначення — керівник апарату МДА.

6. Як заповнює висновок державний службовець, якщо він починаючи з дати видачі наказу і на весь період проведення оцінювання перебуває у відпустці?

Якщо такий державний службовець не заповнив висновок завчасно (до відпустки), то його заповнює безпосередній керівник. При цьому графа «Досягнутий результат (заповнюється державним службовцем відповідно до показників результативності, ефективності та якості)» не заповнюється. Підстави для виставлення бала за кожне завдання безпосередній керівник зазначає у графі «Примітка».

7. Чи проходить оцінювання державний службовець, який включений до наказу про проведення оцінювання, однак після видачі такого наказу був переведений на іншу посаду.

Ні, не проходить. У такому разі наказ про проведення оцінювання потребує внесення змін, а саме виключення зазначеного державного службовця з переліку осіб, які підлягають оцінюванню.

8. Як проводити оцінювання державного службовця, який перебуває на лікарняному більше останніх 5 місяців? Завдання йому визначено у лютому 2018 року, з травня по цей час перебуває на лікарняному.

Зареєструйтесь

для того, щоб читати статтю повністю.

Зареєструватися

Вже зареєстровані? Увійти з паролем

державні службовці, службова діяльність, оцінювання результатів, проведення оцінювання, результати оцінювання, документальне оформлення, преміювання, структурні підрозділи, строк проведення оцінювання додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Коментарі до статті