Службові повноваження: використання обмежено

В обраному У обране
Друк
Мацокін Андрій, головний редактор журналу "Держслужбовець"
Держслужбовець Серпень, 2019/№ 8
Стаття 22 антикорупційного Закону містить обмежувальні норми щодо використання службових повноважень чи становища. Про що саме йдеться у цій статті, що мається на увазі під використанням службового становища, розглянемо у цьому матеріалі.*

ДОКУМЕНТИ СТАТТІ

КК — Кримінальний кодекс України.

КУпАП — Кодекс України про адміністративні правопорушення.

Антикорупційний Закон, Закон — Закон України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 р. № 1700-VII.

КОГО НЕ СТОСУЄТЬСЯ ОБМЕЖЕННЯ

«Використання особою службових повноважень, свого становища та пов’язаних із цим можливостей» означає як вчинення будь-якої дії (у тому числі прийняття рішення), так і бездіяльність — утримання від вчинення будь-яких дій — під час виконання особою її службових повноважень чи інших обов’язків, які визначають її становище як відповідного суб’єкта.

Для того щоб зрозуміти, кого стосується це обмеження, а кого — ні, давайте згадаємо норми ст. 22. Отже, у цій статті визначено, що особам, зазначеним у частині першій статті 3 антикорупційного Закону, «забороняється використовувати свої службові повноваження або своє становище та пов’язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб, у тому числі використовувати будь-яке державне чи комунальне майно або кошти в приватних інтересах».

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити