Поновлення працівника на роботі за рішенням суду

В обраному У обране
Друк
Кравченко Тетяна, аналітик "Видавничого будинку "Фактор", адвокат
Держслужбовець Лютий, 2019/№ 2
Поновлення на роботі незаконно звільненого працівника за рішенням суду — доволі складна процедура. Для того, щоб уникнути помилок, пропоную обговорити особливості поновлення звільненого працівника, порядку звільнення працівника, який «зайняв» місце поновленого, та звільнення поновленого працівника, в разі його небажання вийти на роботу та приступити до виконання своїх обов’язків.

ДОКУМЕНТИ СТАТТІ

КЗпП — Кодекс законів про працю України.

ЦПК — Цивільний процесуальний кодекс України.

Закон № 1404 — Закон України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 р. № 1404-VIII.

Відповідно до ч. 7 ст. 235 КЗпП, п. 4 ч. 1 ст. 430 ЦПК рішення про поновлення на роботі незаконно звільненого або переведеного на іншу роботу працівника, прийняте органом, який розглядає трудовий спір, підлягає негайному виконанню.

Відповідно до ст. 65 Закону № 1404 рішення про поновлення на роботі незаконно звільненого або переведеного працівника виконується невідкладно в порядку, визначеному ст. 63 цього Закону.

Рішення вважається виконаним боржником з дня видання відповідно до законодавства про працю наказу або розпорядження про поновлення стягувача на роботі та внесення відповідного запису до трудової книжки стягувача, після чого виконавець виносить постанову про закінчення виконавчого провадження.

Звісно ж, само по собі, без волевиявлення учасників справи (роботодавця та працівника), рішення суду виконуватись не буде.

Але що ж розуміти під «негайним виконанням» рішення і чи означає «негайне виконання» поновлення працівника на роботі в той же день, коли воно проголошено; які саме дії повинна вчинити кожна сторона для його виконання — давайте розбиратись далі.

Чинне законодавство не містить чіткого визначення поняття «негайного виконання».

При цьому судовою практикою вироблено наступну позицію.

СУДОВА ПРАКТИКА

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити