Компенсація за чергування у вихідні та святкові дні

В обраному У обране
Друк
Мирний Іван, експерт з питань трудового права
Держслужбовець Лютий, 2019/№ 2
Чи передбачено для старости компенсацію за чергування у вихідні та святкові дні, а також за чергування поза межами робочого часу?

Відповідаючи на це запитання, звернемо увагу на те, що Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 р. № 2493-III не встановлено жодних норм, правил чи порядку чергування у вихідні та святкові дні працівниками зазначених органів. Не передбачено й норм щодо надання їм компенсацій за такі чергування. Стаття 19 цього Закону визначає, що вирішення інших питань, пов’язаних із службою в органах місцевого самоврядування, забезпечується у порядку, передбаченому законом.

Тому при наданні відповіді звернемося до загальних норм, що регулюють трудові відносини.

Отже, на даний час досі є чинною постанова Секретаріату Всесоюзної центральної ради професійних спілок «Про чергування на підприємствах і в установах» від 02.04.54 р. № 233 (далі — постанова ВЦРПС). Її чинність в Україні підтверджується постановою Верховної Ради України «Про порядок тимчасової дії на території України окремих актів законодавства Союзу РСР» від 12.09.91 р. № 1545 у частині, не врегульованій законодавством України.

Відповідно до постанови ВЦРПС чергування працівників після закінчення робочого часу можливе лише у разі настання виняткових випадків і лише за погодженням з профспілковим комітетом (якщо такий створено в установі).

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити