(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
13/26
Держслужбовець
Держслужбовець
Лютий , 2019/№ 2

Компенсація за чергування у вихідні та святкові дні

http://tinyurl.com/y44dxl9u
Чи передбачено для старости компенсацію за чергування у вихідні та святкові дні, а також за чергування поза межами робочого часу?

Відповідаючи на це запитання, звернемо увагу на те, що Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 р. № 2493-III не встановлено жодних норм, правил чи порядку чергування у вихідні та святкові дні працівниками зазначених органів. Не передбачено й норм щодо надання їм компенсацій за такі чергування. Стаття 19 цього Закону визначає, що вирішення інших питань, пов’язаних із службою в органах місцевого самоврядування, забезпечується у порядку, передбаченому законом.

Тому при наданні відповіді звернемося до загальних норм, що регулюють трудові відносини.

Отже, на даний час досі є чинною постанова Секретаріату Всесоюзної центральної ради професійних спілок «Про чергування на підприємствах і в установах» від 02.04.54 р. № 233 (далі — постанова ВЦРПС). Її чинність в Україні підтверджується постановою Верховної Ради України «Про порядок тимчасової дії на території України окремих актів законодавства Союзу РСР» від 12.09.91 р. № 1545 у частині, не врегульованій законодавством України.

Відповідно до постанови ВЦРПС чергування працівників після закінчення робочого часу можливе лише у разі настання виняткових випадків і лише за погодженням з профспілковим комітетом (якщо такий створено в установі).

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
староста, чергування, святкові дні, вихідні дні, виплата компенсації додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Коментарі до статті