Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Чи правомірна перерва для відпочинку менше ніж одна година

Мирний Іван, експерт з питань трудового права
Держслужбовець Лютий, 2019/№ 2
В обраному У обране
Друк
У сільській раді (з режимом роботи з 08:00 до 17:00) встановлено перерву для відпочинку і харчування тривалістю 1 година. Чи може для старости рада установити інший режим роботи з меншою перервою — 30 хвилин та за рахунок цього скоротити на півгодини робочий день — до 16:30?

Про встановлення перерви для відпочинку та харчування йдеться у ст. 66 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Так, згідно з цією нормою працівникам надається перерва для відпочинку і харчування тривалістю не більше двох годин. Така перерва не включається в робочий час і повинна надаватись, як правило, через чотири години після початку роботи. Працівники використовують час перерви на свій розсуд. На цей час вони можуть відлучатись з місця роботи.

З приводу тривалості перерви для відпочинку та харчування у листі Міністерства соціальної політики України від 03.02.2012 р. № 31/13/133-12 вказано, що, обмеживши максимальну тривалість обідньої перерви двома годинами, законодавство не визначає її мінімальної тривалості.

Проте її тривалість має бути такою, щоб перерва виконувала своє призначення. Тривалість перерв для відпочинку та харчування встановлюється роботодавцем самостійно у правилах внутрішнього трудового розпорядку або у колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, установлених чинним законодавством та Галузевою угодою.

Так, у ч. 2 ст. 66 КЗпП зазначено, що час початку і закінчення перерви встановлюється правилами внутрішнього трудового розпорядку. Нагадаємо, що ст. 142 КЗпП передбачено: трудовий розпорядок в установах (організаціях) визначається правилами внутрішнього трудового розпорядку, які затверджуються трудовими колективами за поданням власника або уповноваженого ним органу і виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) на основі Типових правил. Крім того, у ст. 7 Закону України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.93 р. № 3356-XII вказано, що у колективному договорі, зокрема, зазначаються режим роботи, тривалість робочого часу і відпочинку.

Отже, трудове законодавство не містить вимог щодо мінімальної тривалості перерви для відпочинку та харчування. Разом із тим її тривалість обов’язково повинна бути визначена у правилах внутрішнього трудового розпорядку або у колективному договорі. При цьому у цих документах сторони мають право встановити перерву тривалістю менше ніж одна година для всіх або окремих груп працівників. Проте у будь-якому випадку тривалість перерви повинна виконувати своє основне призначення, тобто за цей час працівник повинен встигнути відпочити та прийняти їжу.

Також слід ураховувати норму ч. 4 ст. 66 КЗпП, відповідно до якої на тих роботах, де через умови виробництва перерву встановити не можна, працівникам повинна бути надана можливість приймання їжі протягом робочого часу. Перелік таких робіт, порядок і місце приймання їжі встановлюються власником або уповноваженим ним органом за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) підприємства, установи, організації.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно