Чи правомірна перерва для відпочинку менше ніж одна година

В обраному У обране
Друк
Мирний Іван, експерт з питань трудового права
Держслужбовець Лютий, 2019/№ 2
У сільській раді (з режимом роботи з 08:00 до 17:00) встановлено перерву для відпочинку і харчування тривалістю 1 година. Чи може для старости рада установити інший режим роботи з меншою перервою — 30 хвилин та за рахунок цього скоротити на півгодини робочий день — до 16:30?

Про встановлення перерви для відпочинку та харчування йдеться у ст. 66 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Так, згідно з цією нормою працівникам надається перерва для відпочинку і харчування тривалістю не більше двох годин. Така перерва не включається в робочий час і повинна надаватись, як правило, через чотири години після початку роботи. Працівники використовують час перерви на свій розсуд. На цей час вони можуть відлучатись з місця роботи.

З приводу тривалості перерви для відпочинку та харчування у листі Міністерства соціальної політики України від 03.02.2012 р. № 31/13/133-12 вказано, що, обмеживши максимальну тривалість обідньої перерви двома годинами, законодавство не визначає її мінімальної тривалості.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити