Неповний робочий час + підсумований облік. Чи можливо?

В обраному У обране
Друк
Ушакова Лілія, експерт з питань оплати праці
Держслужбовець Лютий, 2019/№ 2
Коментар до листа Мінсоцполітики від 20.12.2018 р. № 313/0/206-18

Отже, на думку Мінсоцполітики, застосування для працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу, режиму роботи з підсумованим обліком, недоцільно.

Чому Мінсоцполітики дійшло такого висновку? Скажемо відверто, осягнути хід думки (логічний ланцюжок обґрунтування висновку) «трудового» відомства, нам не вдалося. Основний аргумент Мінсоцполітики: якщо підсумований облік установлено працівникові з повною зайнятістю, то надурочний час буде оплачено в подвійному розмірі. Якщо ж працівник з неповною зайнятістю, то надурочних годин (а отже, й подвійної оплати) у нього, швидше за все, не буде. Ну то й що? — запитаєте ви. Ну ось тому й «недоцільно», вважає Мінсоцполітики.

Але оскільки лист має місце бути, пропонуємо звернути увагу на два цікаві моменти.

Перший — заборони на введення підсумованого обліку робочого часу щодо працівників з неповною зайнятістю трудове законодавство не містить.

Другий (випливає з першого) — оскільки заборони немає, а отже, тицьнути пальцем, чому «ні», трудовики не можуть, то замість прямої відповіді звучить «ода доцільності».

Але давайте, друзі, подивимося, чи дійсно застосування для працівників, які працюючих на умовах неповного робочого часу, режиму роботи з підсумованим обліком, недоцільне, як нас хоче переконати Мінсоцполітики?

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити