«Я маю право!»: робота органів влади триває

В обраному У обране
Друк
Гапєєв Леонід, юрист
Держслужбовець Лютий, 2019/№ 2
У 2019-му на загальнодержавному рівні триває реалізація правопросвітницького проекту «Я маю право!». Метою цього проекту є формування правової культури та правової свідомості у суспільстві, підвищення рівня знань громадян про гарантовані ним Конституцією та законами України права у різних сферах життя. Які заходи для підвищення кваліфікації і правових знань державних службовців, службових осіб місцевого самоврядування, працівників юридичних служб заплановано у різних регіонах? Яким чином місцеві програми правової освіти населення в різних містах залучають представників органів місцевого самоврядування до виконання загальнодержавного проекту «Я маю право!» та сприяють популяризації правових знань серед місцевих жителів? Про це та інше дізнаємося докладніше у цій статті.

ДОКУМЕНТИ СТАТТІ

Розпорядження № 638 — розпорядження КМУ «Про реалізацію правопросвітницького проекту «Я маю право!» у 2017-2019 роках» від 13.09.2017 р. № 638-р.

Указ № 361 — Указ Президента України «Про оголошення в Україні 2018 року Роком реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!» від 14.11.2017 р. № 361/2017.

Наказ № 3743/7 — наказ Міністерства юстиції України «Про затвердження Плану заходів Міністерства юстиції України з реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!» у 2017-2019 роках» від 09.10.2017 р. № 3743/7.

Національна стратегія — «Національна стратегія у сфері прав людини», затверджена Указом Президента України від 25.08.2015 р. № 501/2015.

Національна програма — Національна програма правової освіти населення, затверджена Указом Президента України від 18.10.2001 р. № 992/2001.

Наказ № 3745/5 — наказ Міністерства юстиції України «Про затвердження Методології та методики проведення моніторингу реалізації Національної стратегії у сфері прав людини до 2020 року та плану дій з її реалізації» від 28.11.2018 р. № 3745/5.

ПРО ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНУ ОСВІТУ У СФЕРІ ПРАВ ЛЮДИНИ

З чого починаються правова освіта і втілення у життя фундаменту правової держави?

З Основного Закону. Так, ст. 3 Конституції України передбачено, що права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави.

Яким чином та в який спосіб держава має поширювати правову інформацію та необхідні знання серед широкого загалу?

Одним із способів забезпечення прав і свобод людини є поширення необхідних знань про права. Цю функцію покладено на держслужбовців різного рівня. Наприклад, Міністерство юстиції України є центральним органом державної виконавчої влади, що відповідає за реалізацію загальнодержавної правової політики. Так, з 2001 року в України діє Національна програма правової освіти населення

Використовуючи принцип аналогії, ця Національна програма певною мірою нагадує нам про Конституцію США. Саме такі законодавчі акти-«довгожителі» мають свої плюси, виражені у стабільності певних відносин та конкретиці правових норм, особливо у нинішньому швидкоплинному середовищі постійного реформування суспільно-правових відносин в нашій державі.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити